Na ogół kobiety nie są za bardzo zadowolone z wyglądu swojej skóry po zimie. Powodów takiej sytuacji może być niemało. Typowe mechanizmy obronne skóry mogą być zaburzone m.in. przez duże różnice między temperaturami na zewnątrz i w ogrzewanych pomieszczeniach. Zanim odsłonimy ciało po zimowych miesiącach, warto nieco zadbać o skórę. W ten sposób będzie prezentować się perfekcyjnie i zdrowo.

strefaurody.rzeszow.pl

Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

Blada, zniszczona skóra to nie jedyny powód naszego niezadowolenia. Po tygodniach, które zniechęcały nas do aktywności fizycznej, mnóstwo osób uważa, iż w pasie lub w biodrach przybyło trochę centymetrów, pojawiły się fałdki tłuszczu i uwidocznił cellulit. Trzeba wówczas solidnie zabrać się za siebie, żeby niebawem móc odsłonić zdrowe i zgrabne ciało. Planując pielęgnację ciała po zimie, trzeba jednak zarezerwować na to 4 lub 5 tygodni, żeby w rzeczywistości osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Najistotniejsze w tym przypadku okażą się zabiegi odżywiające, wyszczuplające i antycellulitowe. Niezbędne będzie także szczegółowe oczyszczanie twarzy, a także depilacja (polecamy: urządzenie do depilacji laserowej) laserowa Rzeszów.
Poza profesjonalnymi kosmetykami, które pozwolą nam zadbać o skórę każdego dnia, idealnym pomysłem jest również wizyta w salonie kosmetycznym. Podczas fachowych zabiegów umożliwiają one całkowitą odnowę i regenerację skóry, a także doskonałe jej odżywienie, co jest bardzo istotne przed wiosną.
Bardzo istotna jest redukcja cellulitu. Na szczęście współcześnie na rynku mamy niezwykle duży wybór różnorodnych specyfików antycellulitowych, za sprawą których można przywrócić ciału piękny wygląda. Mnóstwo firm gwarantuje również całe serie kosmetyków tego typu, które w dużej mierze zwiększają szanse na odzyskanie idealnego wyglądu skóry, a równocześnie wzmacniają efektywność kuracji- zabiegi pedicure leczniczego w Rzeszowie.
Niejednokrotnie nie pamiętamy o tym, że jednym ze sposobów pielęgnacji ciała oraz skóry jest ruch fizyczny. Za sprawą odpowiednich treningów możemy idealnie wypielęgnować i zadbać o nasze ciało. Poranny jogging, pływanie, aerobik – to świetny sposób, żeby odzyskać siłę, urodę oraz energię! Dzięki tym prostym, a równocześnie niezwykle efektownym sposobom, możemy czuć się doskonale i tak samo prezentować się w ciągu roku.