To z pewnością domena mężczyzn – golenie. To coś co jest doskonale znane każdemu mężczyźnie, pojawiające się w pewnym okresie życia a potem zostaje już do końca. Nieważne, czy posiadamy bujny zarost, który odnawia się dosyć szybko, czy może wręcz przeciwnie, o którym nie musimy tak bardzo myśleć, nie damy sobie rady bez dobrej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, iż młodzi chłopcy wyczekują zarostu i zazdrośnie spoglądają na starszych kolegów, a w późniejszym czasie zarost robi się czymś tak codziennym, a nawet męczącym. Nie pamięta się o tych momentach, kiedy marzyło się o takiej dorosłej brodzie. W późniejszym czasie kojarzy się to jedynie z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego ciężko się obejść. Rzecz jasna, nikt nie przymusza do golenia, można posiadać brodę długą jak Mikołaj, jednakże nie zawsze to wygląda dobrze.

Dzisiaj zarost jest jednak wciąż bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” przedstawia mężczyznę, który ubiera się bardzo męsko a przy tym ma długą brodę. W ślad za tym idą także różne zmiany. Gdyż jeszcze jakiś czas temu najpopularniejsze były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeśli mówimy o naszym kraju, to po latach komuny ta zmiana była dosyć duża.

Jeżeli ta kwestia jest według Ciebie na tyle ważna, że musisz zgłębić ją również od innej strony, zatem potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w ofercie.

Wcześniej stosowało się proste maszynki do golenia, aż tu w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to odmieniło – pojawiły się nowoczesne, elektryczne urządzenia, z których wszyscy zaczęli korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre oraz prawdziwie męskie, to znaczy maszynka na żyletki i brzytwa do golenia. Przeróżne marki zyskują na takim produkcie, ale w szczególności takie, które kultywują tradycyjne golenie. Nie mówiąc już o tych, które takie kultowe produkty w dawnych czasach wprowadzały na rynek. Powrót do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech często przywracaniem do życia starych pomysłów dodając do nich trochę dzisiejszego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W naszych miejscowościach coraz częściej można spotkać salony przeznaczone dla mężczyzn, w których mogą oni upiększyć własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill woda po goleniu). Nie chodzi natomiast o to, żeby hodować brodę, która będzie żyła własnym życiem. Istotne jest, żeby była ona zadbana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, staje się ona jeszcze bardziej przejawem męskości.