Wrastający zarost to kłopot, który dotyka wielu mężczyzn. Nie da się ukryć, iż problem ten jest niezmiernie uciążliwy, wywołuje wypryski oraz podrażnienia, a golenie bez zacięcia się jest wprost niemożliwe. Dodatkowo wrastający zarost powoduje także nieestetyczny design. Jeśli masz problem z wrastającym zarostem, z pewnością musisz zadbać o kilka rzeczy. Po pierwsze trzeba regularnie robić peeling, jaki efektywnie usunie martwy naskórek, a do tego pomaga wrośniętym włoskom wydostać się na nawierzchnię.

zadbana broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Peeling powinno się robić regularnie, na ogół przed przystąpieniem do golenia. Nawet jeśli nie mamy czasu na peeling, zawsze przed goleniem winniśmy dobrze zwilżyć twarz. Efektywny okaże się również masaż Masaż dla dzieci skóry twarzy, który także porządnie przygotuje skórę do golenia. By nie posiadać problemu z wrastającym zarostem, powinno się również mieć stosowną, ostrą maszynkę do golenia. Korzystajmy również z odpowiednich kosmetyków, kremów do golenia czy też pianek łagodzących. Po goleniu zawsze winniśmy nawilżyć skórę oraz użyć balsamu albo płynu po goleniu. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami systematycznego golenia, zamiast tego wolimy nosić brodę, także musimy odpowiednio o nią zadbać. Pożądane byłoby zaopatrzyć się w różnorodne akcesoria do pielęgnacji brody (kosmetyki do pielęgnacji brody), jakie bez kłopotu odnajdziemy w licznych sklepach. Zapewne wszelki mężczyzna ma obowiązek zainwestować w olejki bądź balsamy do brody, a także szampony i odżywki np: na wrastający zarost: klinij i wybierz coś dla siebie na facetaria.pl.

Pielęgnacja brody za sprawą odpowiednich produktów, na pewno

zestaw do golenia

Autor: Gabriel Molina
Źródło: http://www.flickr.com

doniesie cudowne korzyści, jakie zauważymy w śmigłym czasie. Broda stanie się miękka i znacznie bardziej uległa na modelowanie, korzyści odniesie też nasza skóra. W asortymencie sklepów z akcesoriami do pielęgnacji brody, prawdopodobnie odnajdziemy również nozyczki do brody (nozyczki do brody i wąsów), szczotki lub grzebienie, jakie też przydadzą się w czasie dziennej pielęgnacji.