Wraz z nastaniem wiosny, mnożą się okazje uczestnictwa we wszelkiego typu uroczystościach. Wesele kuzynki, komunia siostry, nasza matura czy urodziny na świeżym powietrzu. Te wszystkie przyjęcia wymagają odpowiedniego stroju, kobiety zazwyczaj zakładają sukienki, dobierają dodatki. Jednak jedną z istotniejszych kwestii, do której co niektórzy nie przywiązują należytej uwagi, jest dobór pasującego obuwia.

buty na obcasie

Autor: Larry Koester
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na ważną uroczystość, należy znaleźć złoty środek przy doborze kreacji – buty muszą być przede wszystkim tożsame z naszym ubiorem. Lecz ważną sprawą jest także wygoda, zwłaszcza w przypadku wesela, trwającego sporo godzin i wymagającego przebywania w nieustającym ruchu na nogach. W tym wypadku, dobrze zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. Czółenka damskie na wysokim obcasie służyć nam będą w trakcie ceremonii ślubu w kościele, z drugiej strony na czas wesela można przebrać się w komfortowe, dobrane do sukienki balerinki.

Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas o wiele bardziej formalnej i stonowanej kreacji. Marynarki, kostiumy, dziewczęce sukienki koktajlowe – to najlepiej sprawdzi się w tym przypadku. Buty również muszą być pasujące, balerinki mimo iż wygodne, nie są za bardzo poważne i eleganckie. Dobrze ubrać czółenka damskie, które optycznie wydłużą nogę, oraz nadadzą wyrazu naszej całej kreacji. Można wybrać niski obcas, aby czuć się pewniej, szczególnie jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do tego rodzaju obuwia.

Każdego typu urodziny, grille czy inne przyjęcia, które usytuowane są na świeżym powietrzu, nierzadko mają mało oficjalny charakter. Wtenczas nasz strój może być bardziej indywidualny, wygodny, możemy sobie w nim pozwolić na więcej fantazji.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć informacje na opisywany wątek, więc kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (www.mroptic.pl/oprawy-okularowe) wiadomości, które będą Ci konieczne.

Buty dobieramy w zależności od podłoża – jeżeli czeka nas grill na miękkiej murawie, czółenka damskie się nie sprawdzą, w przeciwieństwie do komfortowych tenisówek. Jeśli są to imieniny lub inne ważne święto dla jubilata, starajmy się unikać stroju sportowego, ale mimo to postawić na komfort – balerinki sprawdzą się najbardziej.

codzenie w butach na obcasie

Autor: Matthias Uhlig
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo iż obyczaje w obecnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz strój w przypadku ważnych, oficjalnych celebracji świadczy o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Warto mieć to na uwadze dobierając strój i obuwie, gdyż bardzo łatwo obrazić gospodarza niestosownym strojem.