Czy są jakiegoś rodzaju domowe sposoby na ładne włosy? Takie pytanie stawia sobie wiele pań, nie ma natomiast jednej odpowiedzi na w ten sposób zadane pytanie, ponieważ każdy typ włosów potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Jednocześnie dbanie o włosy bardzo jest zależne od tego jaka jest pora roku, zmienia się to także poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Z pewnością nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różne czynności, jak farbowanie, trwałe ondulacje czy używany szampon.

To samo możemy powiedzieć o wykorzystywanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, ale jeśli chcemy mieć mało problemów z włosami to wybierajmy jedynie profesjonalne lakiery – przejdź do sklepu. Wiele kobiet ma problem z suchymi włosami, jak w związku z tym o nie zadbać? Takie włosy są najczęściej skutkiem częstego używania suszarki, modelowania i prostowania. Są wtedy podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne, są suchsze, a więc pozbawione połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybór odpowiedniego szamponu oraz odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić ten rodzaj włosów. Zresztą obejrzyj sam na ten temat – katalog kosmetyków Alterna.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A w jaki sposób możemy zatroszczyć się o włosy kręcone? Pielęgnacja takich włosów powinna zacząć się od stosowania dobrego szamponu oraz odżywki do włosów. Kosmetyki do takich włosów muszą zawierać naturalne składniki odżywcze, które nawilżają kręcone włosy, jakie z natury są suche. Układanie jak i modelowanie tego rodzaju włosów powinno się rozpocząć już podczas suszenia, nawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, gdyż wymagają codziennego mycia. To dlatego, że szybko tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą też gromadzić zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zalecane jest wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości tego owocu powodują ściąganie gruczołów łojowych, sprawiają też, że rzadko robi się łupież. Pielęgnacja takich włosów wymaga, by stosować lekkie balsamy, które nie obciążają włosów, natomiast nadają im efekt puszystości.

Zainteresował Cię ten artykuł? Odwiedź pełen opis (https://www.briju.pl/bizuteria/bizuteria-z-motywem-puzzle), a odkryjesz więcej danych na ten temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Niewskazane jest natomiast stosowanie odżywek bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej reguły na piękne włosy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju włosy mamy. Jeśli zastosujemy się do powyższych rad, możemy liczyć na dobre efekty.