Coraz więcej osób w Polsce bierze udział w różnych biegach długodystansowych oraz zawodach na wytrzymałość. Są to odpowiednie miejsca dla ludzi, jacy chcą przetestować własną wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną i stanąć do walki z innymi zawodnikami w rywalizacjach, do jakich należy się dobrze przygotować. Jak to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Po pierwsze oczywiście ważne będą treningi. Osoby, jakie nie miały wcześniej styczności z tego typu imprezami zaczynają przynajmniej na rok przed terminem zawodów treningi, jakie są specjalnie w kierunku takich zawodów ustawiane.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeczytać ten wpis. Jeżeli masz ochotę na inne, to kliknij link polar ratownik medyczny i przejdź do następnej strony.

Wiadomo, że osoby mające bardzo dobrą kondycję, nie będą musiały aż tak wcześnie rozpoczynać przygotowań. Natomiast prawda jest taka, iż jeżeli chodzi o treningi, ważna będzie w tej kwestii systematyczna praca. Musimy mieć także świadomość, że tego typu zawody najczęściej odbywają się w ciężkich warunkach, dlatego też padający śnieg, lub ulewa w czasie treningów nie powinny być wymówkami aby pozostać w domu. Prócz tego powinniśmy trenować w bardziej wymagającym terenie, przykładowo w lesie, na nierównej nawierzchni. Osoby startujące w zawodach biegów górskich, muszą co jakiś czas sprawdzać się w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie takiego zmiennego i obciążającego wysiłku. Więcej w temacie: tu wpis.

Jak musimy się przygotować, jeśli chodzi o strój oraz wyposażenie? To jest zależne od typu zawodów. Często tego typu reguły ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, jak maratony lub ultramaratony. Tutaj przyda się klasyczny strój biegowy, nakrycie głowy oraz oczywiście dobre buty, jakie mamy już wypróbowane, a nie takie właśnie kupione. Jeśli chodzi o zawody survivalowe tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż i samych konkurencji może być naprawdę dużo, tak samo zróżnicowanie w obrębie trasy może okazać się spore. Na trudne terenowe zawody dobra będzie odzież wojskowa, sporo osób kupuje właśnie ten typ stroju, ceniąc go bardziej od standardowych ubrań ze sportowych sklepów. Zwyczajnie, bardziej sprawdzają się w takich ciężkich warunkach. Prócz tego często przyda się plecak, ważne żeby był lekki i była możliwość zamontowania w nim bukłaka z wodą. Nie będziemy musieli zatrzymywać się żeby uzupełnić płyny. Sprawdź: cqb.pl/odziez-militarna-c-21.html.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A tak naprawdę czas w tego typu zawodach odgrywa kluczową rolę. Koniecznie zabierzmy ze sobą batony energetyczne, lub suplementy, które uzupełnią poziom glukozy oraz różnych niezbędnych mikroelementów, jakie tracimy w szybkim tempie w czasie wysiłku. Do tego, jeżeli to bieg na orientację przydatny będzie kompas i awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba pewnie przypominać o nakryciu głowy jak i odpowiednich butach do danego rodzaju terenu.

Kategorie: