Dzień w dzień dokądś zmierzamy, podbiegamy, lub idziemy żwawym krokiem. Dzisiejsze życie to nieustanny pośpiech . Świat wymaga od nas sprężystości i dynamicznego rytmu pracy. Aby podołać niezliczonej ilości oczekiwań stawianych przez codzienność, należy nabrać siły ducha – rozpocząć trenowanie różnych form aktywności fizycznej. Chęć rozpoczęcia uprawiania sportu w zakresie biegania, zniechęca niektórych z uwagi na panujące przekonania o towarzyszącym w pierwszym tygodniu treningu wycieńczeniu i ogromnych dolegliwościach. Początek każdej nowej formy ruchu fizycznego, wymaga odwagi i zapału.

buty

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx
Wymaga również pokonania oporów. Jeżeli jednak zrobimy pierwszy krok i przezwyciężymy wszystkie lęki, odczujemy znaczne polepszenie nastroju. Ci którzy przyzwyczajają własny organizm stopniowo zwykle zostają sportowcami. W ciągu pierwszych dni treningu, należy pamiętać , o adekwatnym relaksie, tak by jednostajnie poprawiać swoją wydolność zmniejszając równocześnie niebezpieczeństwo zakwasów albo obrażeń. Początkowe trenowanie to bieganie wykonywane na przemian z marszem. Wygospodarowanie czasu w początkowych dniach, wydaje się niemożliwe ale by nabrać odporności trzeba zarezerwować czas na bieganie.

Szczególnie istotna jest systematyczność treningów, trzymanie się wcześniej ustalonego planu. W pierwszym okresie rozpoczęcia treningu, równie zasadniczym wyzwaniem jest także podtrzymanie motywacji. Za konkretne następne dokonania należy się

buty

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com

nagradzać, choćby po to by utrzymać zainteresowanie ćwiczeniami, kiedy poczujemy brak motywacji.

Pragnąc zagwarantować sobie wymierną wygodę we wstępnym okresie ćwiczenia, wystarczy zakupić tanie buty do biegania – obuwie w niskich cenach. Jeśli okaże się, że wciągnęła nas pasja regularnych treningów, należy pomyśleć o zmianie obuwia na buty dla panów renomowane do biegania w rodzaju adidasy nike czy buty (przejdź dalej buty do tańca na rurze) 4f – wygodne obuwie. Trzeba wziąć pod uwagę plan o bieganiu bo kiedy jesteśmy w formie nasze poczucie wartości rośnie.

Kategorie: