Jeśli idzie o długość sukienki to sądzę, iż najlepszym wyborem będą suknie kończące się w okolicy kolana bądź długie.
Zanadto króciutkie kiecki mogą prezentować się wyzywająco, a uroczystości weselne to jednak okazja kiedy winnyśmy wyglądać nie seksownie, a wybierać eleganckie sukienki.
Jeżeli idzie natomiast o krój sukienki, to w tym miejscu dobra informacja, ponieważ mamy całkowitą dowolność.

sukienka na wesele

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy po prostu nabyć model, który będzie dostosowany do naszej sylwetki (podkreśli najwęższe partie sylwetki, zatem np. talię a także skryje jej mankamenty, a więc przykładowo rozkloszowana suknia schowa masywne uda).
Sport, bieganie

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Czego nie zakładać na uroczystości weselne? Pamiętajcie o tym, że jeśli obrzęd ma miejsce w kościele, wówczas wyzywające konfekcje zdecydowanie odpadają. Sukienki o długości mini, lub też bardzo głębokie dekolty zostawiamy może lepiej np. na imieniny lub wykorzystujemy na panieński wieczór. Uroczystości weselne to impreza, jaką para młoda organizuje mniej więcej rok (lub i dłużej!). Trzeba uszanować ich trud i akurat na tę sposobność przemyśleć swój strój i nie wkładać pierwszej lepszej kiecki chwilę przed wyjściem. Bo może się okazać, iż naszą jedyną opcją będzie przykładowo czarna mini. Sukienka sukienka na komunię dla mamy na wesele już kupiona, a co przyodziać na kieckę? To jest istotnie spory kłopot. Gros sukni najkorzystniej wygląda saute! Bez pelerynek etc.

Najlepszym podejściem jest mym zdaniem wybranie delikatnego szala (na pewno nie futrzanej etoli), płaszcza czy marynarki. Nie przepadam za pelerynkami oraz praktycznie unikam ich jak tylko mogę.
,