Większość osób miewa upodobanie by patrzeć na innych pod kątem tego jak wyglądają. Z tego też powodu, ubiór stanowi istotny element w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny słynne powiedzenie „pokaż mi swoją szafę, a powiem ci kim jesteś” jest cytowane przez wielu stylistów czy ludzi z branży mody. Na podstawie ubioru, można bowiem określić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy.Przy pomocy ubioru ludzie komunikują się ze światem podkreślając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, manifestują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem stały się obecnie nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich ciekawe wzornictwo w połączeniu z wysoką jakością tkanin i trwałością druku powodują, iż T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.

t-shirt z nadrukiem

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki powstała w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolowej. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Błyskawicznie pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny a tym samym zniechęcić złodziei. Oczywiście się nie udało, jednak podpisane koszulki na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dziś. Cały czas.

Barwne T-shirty pozwalają również wyróżnić się z tłumu, a równocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd wyrażenie pewnej idei – przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Śmieszne koszulki (zobacz: t-shirty z napisami) z nadrukiem potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że czekamy na tramwaj w pochmurny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się na przystanku młody człowiek, na którego koszulce widzimy śmieszny tekst.
Prawda, że świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Oczywiście nigdzie nie jest napisane, że koszulki z ”przekazem” zarezerwowane są jedynie dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”
Kategorie: