Nie ma mężczyzny bez porannego golenia. To jest tak zwyczajne i powszechne, że chciałoby się powiedzieć, iż jest jakiś ład na tym świecie. Konflikty wojenne tu i tam, kataklizmy, zmiany klimatu oraz sporo innych niepokojących rzeczy, a mężczyzna mimo to wciąż o poranku będzie spędzał czas w łazience przed lustrem, będzie się golił. To oczywiste, to pewnik tak jak dwa dodać dwa.

maszynka do golenia

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, z wielu niezbędnych przedmiotów to właśnie golarki dla mężczyzn cieszą się niesłabnącą popularnością, bo to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Są oczywiście faceci, którzy tego nie używają. Dostrzegamy ich z daleka, a dokładniej widać ich wielką brodę. Zaprzestali golenia jakiś czas temu, niektórzy dobre kilka lat temu i nie narzekają . Można często usłyszeć różnego rodzaju teorie na ten temat, jednak duże grono „brodziarzy” nie myśli dorabiać do tego żadnej ideologii.

Po prostu, dobrze czuja się z brodą i już. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no chyba, że przed własną małżonką). Tego typu osoby jednak też muszą mieć komfort zawodowy, to znaczy, szef ani przepisy miejsca pracy nie każe im się golić oraz nosić garnitur, a tak właśnie często się zdarza. Dlatego też większość facetów najczęściej musi się dokładnie ogolić.

Jaki maja wybór. Najczęściej używają maszynek elektrycznych. Najczęściej używane rodzaje to typ foliowy oraz typ rotacyjny. Typ foliowy polega na ruchach ostrzy w w dwie strony, od lewej strony do prawej. Nad nimi jest dość cienka siatka, która ugina się na styku ze skórą.

W tym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://valentine.com.pl/product-category/kombinezon/).

Tego typu maszynki wyposażone są wróżną ilość głowic (często trzy), każda z nich niezależnie może się wychylać. Taki rodzaj bardzo dobrze sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”. Tego typu golarka najbardziej nadaje się do golenia małych i średnich zarostów.

maszynka

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj – rotacyjny (zwany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w największej liczbie przypadków), kręcą się one rotacyjnie, przykryte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zagięciu, to panele na których są ostrza reagują na krzywizny twarzy. To rzecz przeznaczona dla ludzi, którym nigdzie nie śpieszno, ponieważ goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że przedłuża się cały proces golenia. Nadają się do zarostu średniej i długiej długości.

Ostatnio, do łask wraca tradycyjne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wiele osób sądzi, że jest to esencja golenia oraz pragnie powrócić do tego dawnego sposobu. Faktycznie, zainteresowanie jest duże, o czym mówią świetne wyniki sprzedaży choćby modelu merkur 37c.