Styl wojskowy jest stylem prostym, banalnym do pokazania. Każdego roku wraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to ciekawszych odsłonach. Cechuje się on ziemistymi kolorami takimi jak zieleń w całej rozpiętości, beże, brązy, szarość czy czerń, a również oryginalnymi dodatkami z ćwiekami.

Ubrania wojskowe takie jak spódnice czy też spodnie wojskowe cechują się prostotą i surowością. Też motywy wojskowe znajdują się na torebkach, kurtkach i innych akcesoriach takich jak wojskowe guziki, skórzane pasy, szelki zakładane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz lepszą sławą i są kojarzone z odwagą, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny

Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeżeli chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one głównie jak nie przede wszystkim używane w wojsku polskim. Tworzone są one z nader grubego i wytrzymałego na rozdarcia i przecierania materiału. W większości przypadków zawierają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te raczej służą tylko żołnierzom, ale w Polsce jest sporo rodzaju spodni typu militarnego, które zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą ubierać. Należą do nich spodnie cargo.

Potocznie są to tak zwane spodnie bojówki. Całe są stworzone z bawełny, są lekkie i szerokie, dlatego też nie utrudniają ruchów. Posiadają sporo kieszeni i są stworzone na wzór spodni amerykańskich sił lądowych.

Odpowiada Ci ten materiał? Super, ale kliknij dodatkowo tu – znajdziesz w tamtym miejscu niezwykle unikalny serwis (https://valentine.com.pl/product-category/bluzki/), który także będzie dla Ciebie ciekawy.

Mogą je ubierać zarówno panowie jak i kobiety. Dzięki dobremu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnych warunkach zarazem tych trudnych jak i codziennych.

Następne rozpowszechnione spodnie wojskowe to spodnie bdu. Zrobione są także całe z bawełny i są niezmiernie skrupulatnie uszyte. Ich typowy rodzaj ma sześć kieszeni, które są bardzo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a przy pomocy taśm można je regulować w obwodzie, podobnie z resztą jak w przypadku spodni cargo. Zawierają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci pomocniczych warstw materiału.