Odzież używana cieszy się współcześnie dużą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że jest ona często odzieżą o bardzo dobrej jakości, po której niełatwo poznać, iż była już przez kogoś noszona.

Zdarza się, że klient danego sklepu zakupił ubranie, jakie jednak nie przypadło mu do gustu bądź nie pasuje na niego, ale sklep odzieżowy nie chce przyjąć jego zwrotu, dlatego dana osoba zanosi ją do sklepu z używaną odzieżą, a w ten sposób będzie mogła dostać chociaż częściowy zwrot swoich pieniędzy.
ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież używana może pochodzić także z importu, ponieważ osoby kupujące odzież w bogatszych krajach Zachodu nierzadko rezygnują z konkretnego elementu odzieży nawet po jednorazowym ubraniu jeżeli uznają, że już im nie pasuje lub została w którymś momencie uszkodzona. Odzież używaną w hurtowych ilościach znajdziesz tutaj Tymczasem, osoby mieszkające gdzieś indziej z chęcią założą jeszcze tego typu odzież i ucieszą się z tego, że mogą posiadać jakieś markowe rzeczy.
Sprowadzaniem rzeczy używanych z zagranicy zajmuje się importer odzieży używanej. Nierzadko posiada on po prostu umowy z poszczególnymi sklepami bądź ośrodkami, w których zbierana jest używana odzież mówiące o tym, że będą one przekazywać tego typu odzież właśnie do polskiego importera. Importer odzieży używanej odpowiada za stan używanej odzieży i dba o to, aby ceny takiej odzieży nie były niepotrzebnie zawyżane. Obszerne opracowanie Odzież używana po jej przywiezieniu z zagranicy zazwyczaj trafia wpierw do takich miejsc, jak hurtownie odzieży używanej, a stamtąd już do sklepów.

Hurtownie odzieży używanej mogą dodatkowo sprawdzać dostarczoną do nich odzież, oznaczać ją i dzielić na rozmaite grupy. (link do artykułu) Wszystko to po to, żeby odzież, która trafia do sklepów była atrakcyjna i zadbana oraz oczywiście czysta. Choć wiadomo, że odzież używana (cream hurt) zakupiona w jednym ze sklepów koniecznie musi zostać przeprana, to w praktyce mało który klient wybiera zakupienie brudnej odzieży używanej.

Sklepy z tego rodzaju czynne są w konkretne dni tygodnia zgodnie z ustalonym uprzednio harmonogramem, bądź przez siedem dni w tygodniu.

Na ogół przed otrzymaniem nowej dostawy wprowadzane są ciekawe obniżki cen mające służyć temu, aby z półek sklepowych pozbyć się całej dotychczasowej odzieży i zastąpić ją przez nową.