Znany jest stereotyp, który mówi, że dbanie o urodę i pielęgnacja własnego ciała to częściej specjalność płci pięknej niż panów. I jest to stereotyp jak najbardziej wiarygodny i szczególnie ugruntowany nie tylko w kulturze, ale również w samej naturze mężczyzny. Inaczej niż kobiety, mężczyźni najczęściej nie widzą siebie jako obiektu adoracji, więc nie dostrzegają powodu, dla którego mieliby świadomie korzystać z kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją skóry.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto powody tej sytuacji nie są wyłącznie uwarunkowane psychicznie – natura wszystkich panów jest taka, że dopuszcza nieco mniej dbać o swój wygląd zewnętrzny bez znacznego uszczerbku wizerunkowego – Facetaria. Dla przykładu, mężczyźni posiadają o około 25% grubszą i bardziej owłosione ciało niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na warunki zewnętrzne i mniej delikatnymi. Taka naturalna ochrona nie oznacza jednak, że panowie mają prawo nie pielęgnować swojego ciała. Wciąż zostaje przecież chociażby sprawa golenia się. Angielski prozaik Somerset Maugham stwierdził niegdyś, że w każdym pociągnięciu brzytwą skrywa się jakaś filozofia.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (http://www.instytutmkm.pl/) a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to czynność, która wydaje się być jednym z najdonioślejszych wyzwań, z którymi zmagać się musi każdy facet dzień w dzień rano w łazience (z pominięciem tych zapuszczających brodę lub/i wąsy, oczywiście) – żel do golenia.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma z pewnością wypracowane sposoby i rytuały towarzyszące goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego narzędzia, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś brzytwa), potrzeba również kosmetyków, które usprawnią nam czas spędzany przed lustrem. Najszerzej używany dziś specyfik to żel do golenia, czasem stosuje się także kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące uczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy zachowawczy. Jednak na rynku pojawiają się coraz częściej nowości, które warto przetestować, jak choćby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do skóry wspierający likwidację wrastajacego zarostu – men-u to moje ulubione produkty.