Boho-chic od wielu lat z dobrym rezultatem podbija wybiegi światowych domów mody oraz ulice naszych miast. Do najpopularniejszych fanek tego stylu można zaliczyć Kate Moss, Sienę Miller, siostry Olsen oraz polską dziennikarkę Agnieszkę Szulim. Styl boho to w głównej mierze połączenie surferskiego luzu z bezwzględnym brakiem konwenansów. Mnogość kolorów, powłóczyste sukienki, wzorzyste chusty, wyraziste desenie oraz przesyt biżuterii – wszystko to jest definicją tego ultra kobiecego stylu.

koraliki boho

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Boho charakteryzuje się sztuką łączenia wbrew pozorom niepasujących do siebie części garderoby. To przede wszystkim pomysłowość, dzięki której powstają nietuzinkowe kreacje. Mimo, iż stylizacje wyglądają na niedbałe – styl jest bardzo spójny. Prawdziwe miłośniczki stylu boho wiedzą jak zestawić poszczególne detale tak, aby otrzymać oryginalny efekt. Gdyż to właśnie detale są w stylu boho najbardziej istotne. To one nadają charakteru stylizacji.Zwłaszcza biżuteria (czytaj tutaj biżuteria ręcznie robiona) – barwne naszyjniki, duże pierścionki z kamieniami, zwisające kolczyki oraz bransoletki, które możemy ze sobą łączyć na wiele różnych kombinacji. Wystarczy więc do nijakich jeansów i prostej bluzki dołożyć ciekawy naszyjnik czy długie kolczyki, a otrzymamy oszałamiający look w stylu boho.

koraliki i rzemienie

Autor: Olga Kruglova
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji iż boho lubi naturalny urok – biżuteria stylizowana jest na ręcznie robioną i zazwyczaj łączy w sobie drewno, koraliki ceramiczne (więcej tutaj), kolorowe piórka, rzemienie.

Niepowtarzalna, własnoręcznie wykonana biżuteria jest wyjątkowa. Tak samo jak jej właścicielka. Dlatego gdy chcemy samodzielnie wykonać biżuterię, potrzebne akcesoria znajdziemy w internecie. Musimy jedynie wystukać w wyszukiwarce frazę: koraliki sklep, a zachwyci nas bogactwo wzorów i kolorów (sprawdź tą stronę). Aktualnie, w internecie krąży wiele kursów tworzenia kolczyków, bransoletek i innych ozdób. Odważmy się zrobić biżuterię samodzielnie, a przekonamy się, że nie jest to trudne zajęcie.