Wielu osobom wydaje się, że w zestawieniu z odzieżą damską zasób tej dla panów jest bardzo ograniczony, dzięki czemu wybory są znacznie łatwiejsze i że tak samo jest w kwestii obuwia. O ile co do zasobu rozmaitych typów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można tu przyznać rację, o tyle dobieranie obuwia do danej okazji również w przypadku panów jest w stanie sprawić niemałe problemy.

Widać to zwłaszcza po skutkach niewłaściwego dobrania obuwia, które nawet często obserwuje się na ulicach polskich miast, ale również poza granicami. Nierzadko dotyczy to również sprawy niepoprawnego doboru spodni wizytowych, których zbyt długie nogawki tworzą na butach nieestetyczne fałdy. Natomiast za krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest praktycznie przeciwieństwem elegancji. Podobnie sprawa wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w wybieraniu rozmiaru, gdyż dla większości ludzi kwestia dopasowywania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na zaproszenia ślubne bielsko-biała przyjaciela, a inne na rozmowę kwalifikacyjną
Na terenie Polski niestety u sporej liczby osób nadal pokutuje twierdzenie, że garnitur dla mężczyzny to ten sam zestaw nadający się na wszystkie okazje. Często dotyczy to również butów.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

W rzeczywistości kwestia ta nie jest aż tak łatwa i potrzebuje dokładnego przemyślenia. Podobnie bowiem jak istnieje wiele możliwych zestawów odzieży męskiej na różne okazje, tak do tych kompletów dobiera się zróżnicowane obuwie. Zasady etykiety w takich przypadkach mówią, że im bardziej elegancka okazja, tym garnitur ma być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia.
Buty biznesowe są dostępne w dużym wyborze, trzeba tylko dokładniej poszukać.

Odpowiedni model obuwia do garnituru
Profesjonalne poradniki w kwestii tego, jak należy dobierać buty do eleganckiego mówią o tym, że współcześnie nadal często można spotkać panów w obuwiu całkowicie niemodnym i niegustownym, co w znacznym stopniu odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja powoli się zmienia. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe musi mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i najlepiej nie ekstrawagancki. Oczywiście należy również mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wypastowanie butów przed określoną uroczystością.