Małym córkom, a szczególnie niemowlętom, należy co pewien czas kupować ubranka – nawet co parę miesięcy. Niektórzy opiekunowie sądzą, że kupowanie nowiuteńkich ciuszków to zwykła i całkowicie niepotrzebna rozrzutność. Rozsądne gospodarowanie własnym budżetem czasami po prostu nie zakłada tego typu wydatków. I jeżeli starannie przeanalizować potrzeby pierwszaka, dziesięciolatka czy wreszcie nastolatka, to najprawdopodobniej nie będzie zaskakiwać fakt, że niemała część rodziców decyduje się na kupno używanych ubrań.

Czterdziestolatki oczekujące potomstwa na parę miesięcy przez wyznaczonym terminem rozwiązania kompletują wyprawkę. Często przyjmują ubrania od starszej szwagierki bądź szukają w szufladach półśpioszków czy kurteczek po starszych synach. Odzież niemowlęca bywa dość droga, więc szukanie oszczędności staje się w pełni zasadne. Natomiast maluchom, które idą do zerówki należy przygotować kolejną wyprawkę – sprawdź, co jest modne . Opiekunowie świetnie wiedzą, że córce przydadzą się nowiuteńkie swetry oraz spodnie, najlepiej rzecz jasna z podobiznami postaci ze znanych kreskówek. Jednakże i w tym przypadku można poszukać pewnych oszczędności, np. zamawiając tanie dresy bądź spódniczki, markowe jeansy, podkoszulki czy piżamki podczas sezonowych wyprzedaży, jak również regularnie odwiedzając outlety.

dres

Źródło: pixabay.com

Tymczasem w przypadku nastoletnich panienek sprawa zakupu strojów naprawdę się komplikuje. Dla czternastolatki praktycznie nie liczy się komfort, a tym bardziej ekonomika, ale głównie moda (warto zobaczyć firma Dortex Bydgoszcz) – dlatego młode damy tak chętnie chodzą do galerii handlowych – przejrzyj nowe trendy . Pomimo tego że sklepowe wieszaki uginają się od ilości towarów, to nastolatki mogą kupić najwyżej parę kreacji. Czasami z rozmysłem rezygnują z pięknych sukienek na wiosnę, żeby zapłacić za tenisówki Nike lub buty sportowe z 4F.

Młode osoby na ogół nie lubią zbyt oficjalnych ubrań, zatem ich opiekunowie zazwyczaj finansują zakup mało formalnych ubiorów. Do nich z pewnością wliczyć można dżinsy boyfriendy, jednokolorowe bluzy z nadrukami czy wreszcie również buty, jak np. trampki Converse damskie lub tenisówki wytwarzane głównie z myślą o przedstawicielach męskiej części społeczeństwa. Dodatkowo każdy nastolatek obowiązkowo musi też zakupić dodatki, np. ciemnopopielate czapki z daszkiem bądź chusty z ciekawymi aplikacjami.