Współczesny świat mody opanowała mania szczupłości. Modelki, które biorą udział w pokazach i spoglądają na nas ze stron magazynów są najczęściej wysokie i bardzo szczupłe.

Podobny trend utrzymuje się nie tylko w środowisku najbardziej rozpoznawalnych projektantów, ale także w branży tak zwanych sieciówek.
koszulki duże rozmiary

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
sklepy należące do znanych sieci sprzedają dziś odzież przeznaczoną niemal wyłącznie dla osób o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Wśród regałów i wieszaków próżno szukać czegokolwiek w rozmiarze większym niż 40. Problem z zakupem czegoś ciekawego dla osoby ważącej nieco więcej kilogramów coraz częściej staje się również codziennością panów. Jeśli chodzi o swetry, dżinsy, koszule czy koszulki męskie duże rozmiary dla sieciówek najczęściej kończą się na L, maksymalnie XL.
remont mieszkania

Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście sytuacja ta powoli zaczyna się zmieniać dzięki specjalnym sklepom przeznaczonym dla osób walczącym z nadprogramowymi kilogramami. W wielu miastach i miasteczkach powstają sklepy z ciuchami w niestandardowych rozmiarach, a modele w nich sprzedawane w niczym nie przypominają już nieciekawych worków. Odzież dla otyłych do niedawna była niszą, którą zaczęło w końcu wypełniać kilka rodzimych firm. Dzięki nim na rynku znalazły się sukienki podkreślające atuty i ukrywające wady sylwetki puszystych pań, bluzki damskie bluzki z długim rękawem w ciekawych fasonach czy wzorzyste swetry. Kobiety wreszcie porzuciły zachowawczą czerń na rzecz soczystych kolorów. Modowa rewolucja zaczyna obejmować również panów.

Jeśli przymierzamy się do nabycia koszuli, bluzy czy koszulki duże Rozmiary będą na nas co najmniej w wielu sklepach. Należy pamiętać, iż strój ma magiczne właściwości – potrafi ukryć wady i podkreślić zalety każdej figury. Dla własnego samopoczucia i odbicia w lustrze dobrze jest się trochę postarać.