Choć nigdy nie wiadomo, czy aura pogodowa będzie sprzyjać w maju, czerwcu czy w sierpniu, naszą stylizację weselną musimy zaplanować sobie odpowiednio wcześniej. Kiedy decydujemy się na zwiewne sukienki lub letnie kombinezony, pamiętajmy o dobrze dopasowanych butach i żakiecie lub marynarce. Choć kapryśna pogoda w maju może sprawić, że kurtka Kross będzie naszym marzeniem, należy do stroju na wesele podejść z pomysłem i stworzyć coś, z czego będziemy zadowolone nawet jeśli ślub odbędzie się w wyjątkowo zimny dzień.

sukienka

Źródło: pixabay.com

Modeli kreacji weselnych jest na rynku bardzo dużo. Właściwie w większości kolekcji z sezonu wiosna-lato wyszukamy coś, co z powodzeniem można będzie na siebie ubrać i wyglądać niesamowicie. Ale od lat na przyjęciach weselnych królują popularne zwory, leżące świetnie na wielu sylwetkach. Sukienka kopertówka będzie świetna dla pań o większym biuście, ponieważ będzie się wspaniale układać. Jeżeli kopertówka jest fantazyjna, nie szukajmy butów przyciągających uwagę tylko takich, jakie ten strój urozmaicą. Podobnie z marynarką albo bolerkiem – sukienka kopertówka wymaga delikatnej „góry” – cekiny i wiązania odpadają – ciekawy artykuł. Prosta forma sprawdzi się tu najlepiej. Sukienka typu princessa rekomendowana jest kobietom o delikatnej urodzie i bardzo zgrabnych nogach, nie obciąża sylwetki swoim krojem czy długością. Jeżeli chcemy dodać do niej mocny akcent, dodajmy na oryginalną fryzurę albo nieco cięższy make up. I oczywiście buty – tu można eksperymentować do woli. Długie i lekkie sukienki raczej polecane są na wieczór – nie są to sukienki koktajlowe, lecz kiedy impreza (zielona sukienka) rozpoczyna się popołudniu, możemy sobie pozwolić na sukienkę maxi. Bardzo odważne panie o idealnej sylwetce mogą poeksperymentować z kombinezonem.

zwracamy.pl/kurtki-i-plaszcze-meskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jest w jednolitym odcieniu, można dobrać do niego marynarkę w kwiaty albo we wzór. Jeśli sam kombinezon jest bardzo kolorowy, jako narzutka na ramiona dobrze sprawdzi się marynarka albo jakaś modna kurtka w kwiaty. Tak naprawdę znakomita większość klasycznych kurtek będzie pasować, ponieważ oczywiście nie mówimy tu o okryciach typu kurtka Kross. Niestety płaszcz ciężko dopasować do kombinezonu, a zestawienie ze swetrem pozostawmy na inną okazję. Impreza weselna to najczęściej powód, aby postarać się wyglądać całkiem pięknie. Naturalne jest to, że ile kobiet, tyle propozycji, jednak klasyczny zestaw wzbogacony awangardowym akcentem to często świetny pomysł.