W ogólnej świadomości utarło się, iż stylista to osoba specjalizująca się układaniem nowo powstałych fryzurek, podczas gdy prawda jest trochę odmienna. To prawda, iż stylista zajmuje się nadawaniem nowego wyglądu, lecz pierwotnie dotyczyło to ubiorów.

tradycyjny sklep

Autor: Grand Canyon National Park
Źródło: http://www.flickr.com
krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero później styliści fryzur pożyczyli sobie to wyrażenie i tak je rozpowszechnili, że obecnie słowo to kojarzone jest przeważnie z fryzjerstwem.
A przecież taka stylistka Poznań zajmuje się poszukiwaniem nowego stylu dla takiej osoby w obrębie jej wizerunku. Zawód ten jest w naszym kraju stosunkowo nowy, zatem nic nietypowego, że obywatele wielokrotnie źle rozumieją to, czym zajmuje się stylistka Poznań. W centrum jej zainteresowania nie mieści się praca nad makijażem, ponieważ to domena wizażystki. Makijaż – delikatny makijaż ślubny dla blondynek to nie ubranie. Tym co prawda para się także tzw. szafiarka, wszakże tego typu osoba również para się czymś innym. Nabywa sobie nowiutką rzecz, zrobi sobie 20 ujęć, które umieszcza na swoim elektronicznym blogu, czeka na interpretacje i… nabywa sobie inną rzecz, robi sobie 30 zdjęć…etc.. Stylistka Poznań zaś posiada za zadanie jak najwłaściwsze wybranie ubrania do stylu danej persony.
A co mogłoby być, gdyby przenieść idee dbania o nasz wygląd do przestrzeni firmowej? Gdyby tak zaproponować pracownikom szkolenia dress code po to, żeby również w taki wariant zatroszczyć się o nic odmiennego jak wizerunek firmy właśnie.

Takowe szkolenia dress code proponowane są m.in. po to, aby uświadomić członkom personelu wpływ ich wizerunku zewnętrznego na sam wizerunek spółki. Przecież wręcz w pełni zrozumiały wygląd pracownika zakładu ubranego w poplamiony smarem kombinezon nie przyczynia się pozytywnie na prezencję samej spółki.