Przy zakupie koszuli należy pamiętać, że ma ona dwa rozmiary: kołnierza i jej samej. To istotne, gdyż w tym temacie obowiązuje pewny dress code, zatem sposób ubierania.

Trzeba zwrócić uwagę na surowiec, krój, odcień czy przeznaczenie.
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Aby dobrze dostosować rozmiar kołnierzyka, trzeba upewnić się, że przylega on do szyi w tego typu sposób, że można by bezproblemowo włożyć palec pomiędzy koszulę a szyję. Inaczej mówiąc, rozmiar kołnierzyka oznacza mierzony w centymetrach obwód szyi, jednak powinien być on powiększony o szerokość ok. dwóch palców. Ponadto kształt samego kołnierza powinien zostać dostosowany do rozmiaru szyi, kształtu twarzy, reszty ubioru i poziomu formalności. Najlepszej jakości koszule mają przyszyte od wewnętrznej strony specjalne fiszbiny, zatem usztywniacze, które zapewniają zachowywanie idealnego kształtu. Wkładki te są przeważnie wykonane z twardego plastiku. Należy je więc wyjmować przed każdym upraniem.
koszula na spinki
Do tych w większym stopniu stylowych koszul należy koszula na spinki. Jest ona niezwykle formalna, a niezbędnym dodatkiem do takich z mankietami na zapinki jest mucha lub krawat. Przeważnie taka koszula jest oferowana w wersji podwójnej, tzn. z wywijaną na stronę zewnętrzną dodatkową warstwa materiału.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze wiadomości (https://valentine.com.pl/product-category/dresy/) znajdziesz w kolejnym niezwykle zajmującym tekście.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonuje się koszule, to polecana jest bawełna egipska, pinpoint albo sea island, lecz na okres letni sugeruje się także len. Przy wyborze należy także mieć na uwadze gramaturę.

W przypadku eleganckich koszul na spinki, gramatura powinna wynosić od ok. 200 do 270 g/m2. Ponadto bawełna powinna być podwójnie tkana, czyli typu two ply. Eleganckie koszule tworzone są również z delikatnego, lecz niezwykle wytrzymałego jedwabiu.
Kategorie: