Zima jest szczególną porą, gdy z uwagi na mróz oraz silny wiatr należy zatroszczyć się o swoje samopoczucie i zdrowie. Bardzo istotny jest odpowiedni ubiór, izolujący od zimna i wilgoci. Od tego zależy bowiem zdrowie i dobry nastrój w tym czasie. Grube kurtki, futra i płaszcze są na porządku dziennym. Analogicznie jak w innych porach roku, również w zimie ubiory podlegają różnorodnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie modne są inne materiały, dodatki i barwy. Niektóre z trendów z przeszłości obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, odświeżonych wydaniach. Wyszukując w sieci „moda zima 2013” otrzymać można dużo podpowiedzi na temat dzisiejszych mód.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Okrycia wierzchnieW poprzednich sezonach obserwowało się wiele zmian dotyczących modnych okryć wierzchnich na zimę. Trendy zima 2013 przewidują natomiast konkretne pomysły. W dużej mierze aktualnie kładzie się nacisk na wygodę i ciepło. Jeszcze w sezonie minionym modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, stosunkowo krótkie, a ze względu na materiał – raczej cienkie i przemakające. Ich widoczną wadą był także brak kaptura, który w zimie często staje się bardzo przydatny, zwłaszcza dla kobiet, które nie lubią czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

W miastach oraz w sklepach odzieżowych królują aktualnie długie płaszcze ocieplane, w większości posiadające pasek (pasek taktyczny) na wysokości talii. Dostępne są różne wersje kolorystyczne, chociaż standardowa czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze wyposażone są w kaptur i są niezwykle ciepłe. Nierzadko także mają ciepły kołnierz, który może zastąpić jako szalik.

Buty oraz dodatkiObecnie popularne i chętnie noszone jest obuwie na koturnach. Często posiadane części wykonane z futra, są ocieplane i często sznurowane. Materiały to skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę również podlegają zmianom trendów. Obecnie modne są szaliki o kształcie tak zwanych kominów, którymi można owinąć szyję kilkakrotnie, a także założyć na głowę. Zwiększającą się popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, a więc czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki z futra, obramowania kapturów. Bardzo często kobiety zamiast czapek noszą nauszniki, które również często są z futra.

Źródło: Kraina Stylu
Kategorie: