Dziecko to ogromny wydatek dla większości rodzin, szacuje się wręcz, że na jego wychowanie trzeba przeznaczyć nawet dwieście tysięcy złotych. Dużą część z tych wydatków zabierają ubrania i buty, niestety przy dzieciach kłopotem jest to, że rosną w bardzo szybkim tempie. Co bardziej zapobiegliwe mamy kupują na najróżniejszych promocjach i wyprzedażach ubranka na wyrost, a tymczasem okazuje się, że maluch rośnie w takim tempie, że niektórych nie będzie miał nawet możliwości zobaczyć.

Moda dziecięca

Autor: Angelia Sims
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei zakup ubranek na bieżąco będzie się wiązał z koniecznością znacznie większych wydatków, ale jest się wtedy pewnym, że będą one pasowały. A że pośród dziecięcych ubranek również są cykliczne mody, to niestety i podczas ich kupowania liczyć się niekiedy należy z nieco większymi wydatkami.

Najmłodsze niemowlaki są skazane na to, co im kupią dorośli, lecz już w przedszkolu zaczynają się pierwsze wybory i zachcianki. Przede wszystkim będą one dotyczyć bohaterów z filmowych kreskówek. Jeśli jedna osoba przyjdzie w bluzce albo koszulce ze Spidermanem, to w ciągu miesiąca wszystkie dzieci z grupy oczywiście także będą chciały takie mieć. I rodzice przeważnie dzieciom je kupują, chociaż niestety ubranka z takimi motywami z reguły będą kosztować więcej niż normalne. Więcej o tym: modne czapki niemowlęce.

Im dzieci są starsze, tym moda (zobacz dortex odzież używana sortowana) dziecięca ma coraz większe znaczenie na to, co będą chciały ubrać. Etap bohaterów bajkowych mija, ale za to pojawiają się inne wymagania i potrzeby. Dzieci w szkole są ogromnie wrażliwe na kolorystykę, przykładowo chłopcy za nic w świecie nie ubiorą nic, co będzie w kolorystyce uważanej powszechnie za dziewczęce. Najnowsze wpisy tu: modne czapki z uszkami.

Co rzecz jasna nie przeszkadza im to ubierać odważniejszych zestawień kolorów, które faktycznie dobrze na nich wyglądają. Nastolatki często szukają już swoich rozwiązań ubraniowych, same chcą decydować o tym, co na siebie zakładają, choć rzecz jasna chętnie korzystają z podpowiedzi dorosłych w tych sprawach. Jeśli w tym okresie pozwoli się nastolatkom samodzielnie wybierać, ale jednocześnie uczyć go tego, jak takie wybory mają wyglądać, to w wieku dorosłym doskonale będą sobie dawać razę z wyborem odzieży.