Jak dobrać najlepszy biustonosz sportowy? Przede wszystkim należy dopasować tego rodzaju stanik do rozmiaru biustu. W dalszej kolejności, kiedy mamy już dobrany stanik, trzeba sprawdzić parę istotnych elementów, aby mieć pewność, iż piersi będą w nim bezpieczne, a my będziemy czuć się swobodnie. Jedynie najlepiej dopasowane biustonosze sportowe mogą zapobiec uszkodzeniom i deformacjom piersi podczas treningu. Warto więc pamiętać, o jak najbardziej dobranym wyborze.

biustonosz sportowy

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą funkcją biustonosza sportowego jest unieruchomienie biustu, zminimalizowanie jego ruchu, a to po to, by ograniczyć dość znacznie ryzyko pojawienia się wstrząsów i przeciążeń w czasie wysiłku fizycznego.

Ten nasz odsyłacz (http://www.smacznepodroze.pl/slodycze-i-przekaski-c-1.html) prowadzi do wpisu, który zawiera wyjątkowe treści – zapewne Cię zafascynują i będą użyteczne.

Naukowcy są zdania, że podtrzymujący stanik sportowy jest w stanie zmniejszyć drgania oraz ograniczyć ruchy biustu aż o siedemdziesiąt cztery procent. Dla porównania warto wspomnieć, iż zwykły biustonosz zmniejsza jedynie tego typu ruch o trzydzieści osiem procent. W czasie dość znacznego wysiłku fizycznego piersi mogą poruszać się z różnorodną intensywnością oraz częstotliwością. Np. w czasie biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów. Znaczy to, że krótki bieg o długości jednego kilometra to aż 84 centymetry dla piersi. Piersi w rzeczywistości nie posiadają mięśni, które mogłyby je ochraniać przed tego rodzaju wysiłkiem. Zbudowane są ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, jaką definiujemy więzadłami Coopera. W wyniku intensywnych ruchów ulegają rozciąganiu. Przez to właśnie biust bardzo szybko traci jędrność oraz elastyczność, robi się też obwisły.

fitness

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Są nawet przypadki, iż ulega stopniowej deformacji. To proces nieodwracalny, bo raz zmieniona tkanka nie wróci do wcześniejszych kształtów. Dlatego więc więc biustonosze sportowe są tak wysoko zabudowane, a ponadto wykonane z grubego materiału. To ma na to wpływ, że bardzo dobrze stabilizują piersi, zapobiegając ich rozciąganiu. Ponadto taki stanik modeluje piersi i nadaje im właściwy kształt. Jeśli planujemy treningi lub wiele ćwiczymy i zauważamy zmiany, to koniecznie warto go zakupić. Najkorzystniej w fachowych sklepach, gdzie znajdziemy inne interesujące części odzieży jak body damskie.