Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to faktycznie coś więcej niż jedynie modny dodatek do ubrania. Najlepsze jakościowo soczewki ochraniają oczy przed szkodliwymi promieniami UV, jednocześnie polaryzują światło słoneczne.
Rodzaje okularów z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są dobre w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia i moc filtra wybiera się w odniesieniu do jasności otoczenia i wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W tym sensie dobre są modele jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne minimalizują nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od bardzo jasnych powierzchni.
Przydatne jest to szczególnie zimą, gdy ostre słoneczne światło odbija się od śniegu oraz lodu i podrażnia oczy. Poziom przepuszczania światła i ochrony przed promieniowaniem zależy od kategorii oraz mocy zastosowania filtra UV. Najbardziej profesjonalne są okulary chanel, a jak chcemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to najlepiej poprosić optyka o fachowy test z pojawiającym się obrazkiem, jaki widoczny jest dopiero po założeniu okularów. Są również okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, jakie w zależności od nasłonecznienia, przepuszczają światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com

Pozwala to na prawidłowe widzenie zarówno w warunkach intensywnego, ale i niezbyt mocnego nasłonecznienia.

Warto pamiętać, że czas przejścia od stanu ciemnego do jasnego wynosi wyłącznie parę minut, więc przygotowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie pojawia się jakoś bardzo szybko.

Jeżeli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tam i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Nieważne, jaki typ okularów dobierzemy, zawsze muszą być to najwyższej jakości modele, takie jak okulary przeciwsłoneczne emporio.

Kategorie: