Biżuteria to nie propozycja dzisiejszych projektantów. Biżuteria od stuleci pełni dużo funkcji dla każdej nacji. Nawet w dzisiejszych czasach może pełnić rolę wyznaniową, symboliczną, zaakcentowania statusu społecznego, użytkową i ozdobną.

kobieta z biżuterią

Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto i srebro są najbardziej tradycyjnymi metalami szlachetnymi, z jakich robi się biżuterię. Złoto i srebro mogą różnić się kolorami w zależności od składów różnych metali, które korygują ich rzeczywiste właściwości. Obecnie hurtownia jubilerska (zapoznaj się: hurtownia jubilerska) proponuje rozmaitego rodzaju produkty ( wyrobów jubilerskich). Biżuteria to nie tylko pierścienie, obrączki, lub kolczyki. Mistrzowie jubilerstwa wykonują unikalne wyroby okolicznościowe łącząc ze sobą tradycyjne techniki złotnictwa z nowoczesnymi wzorami.

Biżuteria to nie wyłącznie estetyka. Jest to wyjście na wzmocnienie poczucia pewności siebie i osobistej wartości. Dostosowana do osobowości, powinna harmonizować z usposobieniem i aktualnym nastrojem. Dla niektórych może mieć wartość symboliczną, czy też uczuciową. Nie należy również zapominać o własnościach zdrowotnych pewnych kamieni. W jubilerstwie kamieniami szlachetnymi charakteryzuje się rzadko spotykane minerały, oraz skały wykształcone przez naturę. Ze względu na ich formowanie kamienie te różnią się twardością i odcieniami.

Trendy w biżuteryjnej modzie zmieniają się wraz z upływem czasu, natomiast niektóre surowce w żadnym wypadku nie stają się banalne, bądź przereklamowane. Wyroby ze złota pasują każdemu bez względu na wiek, czy status społeczny. Złote kolczyki, bądź bransoletka będą świetną ozdobą zarówno na duże wyjście, jak i na obiad w gronie rodziny, bądź szaloną randkę.

srebrne kolczyki

Źródło: pixabay.com
Decydując się na złotą biżuterię, posiadamy olbrzymi wybór różnego rodzaju projektów i modeli, jakie poleca hurtownia jubilerska. W tamtym miejscu każda pani, niezależnie od przedkładanego stylu pośród złotych wyrobów znajdzie z pewnością coś dla siebie. Do wyboru jest złoto żółte, białe, a również dwu, albo trzy kolorowe. Porządnie dobrana biżuteria umie zamaskować przypadłości. Niezaprzeczalnie, przez ubiór i dobraną biżuterię jesteśmy w stanie kreować swój wygląd i podkreślać osobowość.