Obecnie mamy w ofercie sklepów tak wiele modeli spodni, że chyba każdy wyszuka coś ciekawego. W ostatnich latach znaczną popularność zyskały chinosy, czyli spodnie ze stuprocentowej bawełny odznaczające się dwiema skośnymi kieszeniami. Znaleźć je można w ofercie wszystkich największych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy produkowano z myślą o żołnierzach, dopiero później trafiły do powszechnej sprzedaży. Aktualnie zakupienie chinosów jest wyjątkowo łatwe, wystarczy zdecydować się na firmę i wstukać w wyszukiwarce na ten przykład: wrangler chino (wrangler chino), lee chino lub vistula chino. Możemy być spokojni, że wyników będzie mnóstwo.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://www.zeccoro.pl/pl/c/Naszyjniki-Calvin-Klein/163) w tym miejscu, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Spodnie typu chinos są doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy preferują niezobowiązujący styl, lecz wciąż przywiązują sporą wagę do elegancji. W Internecie trafimy na dużo wartościowych wskazówek związanych z istotnym pytaniem: z czym nosić spodnie chino? Okazuje się, że nie ma jednej właściwej odpowiedzi, może to być płaszcz, koszula, lub też zwykły t-shirt. Jeżeli chodzi o buty, to także mamy tutaj spory wybór, spodnie chino wyglądają dobrze z szykownymi pantoflami a także z mniej formalnymi tenisówkami lub sandałami. W dobrym tonie jest za to zakasywanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, na przykład, na spodnie wrangler chino komunikujemy otoczeniu, iż cenimy zarówno wygodę jak i estetykę – zobacz. Tradycyjne i najbardziej powszechne chinosy dostępne są w barwie khaki, aczkolwiek wyszukanie innego koloru nie powinno być problematyczne, ponieważ większość sklepów posiada w ofercie wyjątkowo szeroki wybór. Jeśli chodzi o specyficzną nazwę owych spodni, to większość ludzi zgadza się, że wywodzi się ona z Chin, tzn. państwa, gdzie w przeszłości te spodnie były produkowane.

Dzisiaj słowo chinos odnosi się w sumie do nazwy materiału, a nie wyłącznie do typu spodni. Wielką sławą spodnie chino cieszą się oczywiście w USA, gdzie ludzie bardzo cenią sobie połączenie użyteczności z komfortem. Dzisiaj brzmi to śmiesznie, ale dawniej zarówno normalne dżinsy, jak i chinosy postrzegane były jako mało eleganckie i nie wolno było ich nosić, przykładowo, na wyższych uczelniach. Dzisiaj zobaczymy je właściwie w każdym miejscu, w korporacjach, w urzędach, a zwłaszcza na uczelniach, bowiem chinosy stały się wizytówką amerykańskich słuchaczy.
Kategorie: