Czapka, kapelusz czy chustka – to nakrycia główki, które zazwyczaj kupujemy dla dzidziusia. Lecz czy na pewno wiemy, kiedy które okrycie głowy zakładać? I na co zwracać uwagę w trakcie sprawunków, ażeby dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy można jej bobasowi nie zakładać.

Gdy porównasz Rozmiary głowy oseska z wielkością całego jego ciałka, pewnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie ogromna.
A jest tak stąd, że to właśnie głową bobas toruje drogę na świat. Jeszcze do niedawna obowiązywał obyczaj, by oseskom do czasu ukończenia trzech miesięcy życia wkładać czapkę w mieszkaniu. Obecnie wiemy, że nie ma takiej konieczności, a czasami jest to wprost szkodliwe, jako że dziecko leżące w czapeczce w domu, zwłaszcza w nagrzanym wnętrzu, jest w stanie się przegrzać. Możemy jednak zrobić odstępstwo i wkładać maleństwu czapeczkę po kąpieli, na jakieś 30 minut – jednakże wyłącznie wtenczas, jeśli kąpiecie smyka w nagrzanej łazience, natomiast potem przenosicie do o wiele od niej chłodniejszego pokoju (nie ma natomiast takiej potrzeby, gdy w toalecie oraz w pokoju jest taka sama temperatura).

Czy pragniesz może otrzymać link do strony pranie garniturów warszawa, gdzie oczekują na Ciebie kolejne wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

Musi być to jednakże czapeczka cienka oraz lekka – najlepiej uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapka (Broel) winna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być zbyt ciasna, aby nie ściskała głowy potomka.

wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie werandowania lub na spacerze maluszek musi mieć opatuloną głowę.

Czym, to jest zależne od pogody. Im chłodniej, tym czapka powinna być cieplejsza jak też szczelniej chronić uszka. Jeżeli chodzi o czapki dziecięce zimowe obfity ich wybór znajdziesz w internecie.