Ostatnie kilka lat to wielki powrót gier planszowych. Chociaż w pewnym momencie mogłoby się wydawać, że tak powszechna elektronika zabije skutecznie tę rozrywkę, to jednak stało się zupełnie inaczej.

Okazało się nagle, że ludzie jednak chcą się ze sobą spotykać i spędzać czas inaczej, niż spoglądając w kolejny ekran. Trendy te widać bardzo dobrze także na sklepowych półkach, gdzie bez przerwy pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dorosłych, i dla dzieci. Część z nich jest dość skomplikowana, wymagająca zapoznania się z instrukcją i sporej ilości czasu, inne z kolei doskonale nadają się na szybką rozgrywkę w wolnej chwili. Właśnie do takich można na przykład zaliczyć gierki małżeńskie gra planszowa – czytaj o gierkach małżeńskich. Pod względem graficznym zaprojektowana ona została przez słynnego grafika Andrzeja Mleczko, więc już chociażby tego powodu można ją kupić. Poza tym rzecz jasna bardzo przyjemnie się w nią gra, a dedykowana jest ona dla par i małżeństw, które zmierzyć się muszą z rozmaitymi zadaniami i porównać z innymi parami.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w serwisie (https://bootky.pl/), który odnajdziesz na tamtej stronie. To są podobne porady, więc niewątpliwie je również przekonasz się za użyteczne.

Jak się okazuje gierki małżeńskie są również chętnie wybieranym prezentem, jeżeli mieć się będzie okazję, to warto może nad czymś takim pomyśleć.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie utrzymana jest ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiedzę graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że się losuje jedno spośród czterystu pytań, jakie trzeba przeczytać i zapisać dyskretnie swoją odpowiedź. Pozostali z graczy zadając szereg pytań próbują znaleźć prawidłową odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej dostanie największą liczbę żetonów. Zwycięzcą zostanie ten, kto będzie najlepiej znał swoich przyjaciół i zgadnie ich wybory. Z kolei na zimowe, długie noce idealnie nadaje się carcassonne – Albi. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z klasztorami, zamkami, drogami oraz łąkami układa się mapę. Dzięki budowaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zyskują tym sposobem punkty.

Gra będzie wymagać odpowiedniego planowania i strategii, a także sporej ilości czasu wolnego, bo ciekawe rozgrywki trwać nawet mogą przez parę godzin.

Kategorie: