Wyszukując pomysłu na rentowny biznes, pewną z pierwszych rzeczy, jakie mogą przyjść do głowy jest wypożyczalnia aut. Czy naprawdę intraty płynące z jej działalności będą tak duże, ażeby można zastanawiać się nad uruchomieniem takowej firmy?

budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben
garderoby
Od czasu kiedy Rzeczpospolita Polska znalazła się w Unii Europejskiej, każdego roku przyjeżdża do naszego kraju ogromniejsza liczba obieżyświatów. W wielkiej mierze to dokładnie oni odpowiadają za sezonowe przyrosty ilości wypożyczanych czterokołowców. Szczyt przypada na czas zimowy oraz letni. Pośród trampów z zagranicy, największym sukcesem cieszą się dobrze wyekwipowane samochody z segmentu C i D, gwarantujące wysoki komfort jak też bezpieczeństwo jazdy. Wzrastająca wziętość wypożyczalni samochodów wynika też z coraz większej liczby tanich lotów do Polski i tego, że nasze państwo jest częstym punktem weekendowych wypraw. Lecz nie tylko turyści napędzają rynek wypożyczalni automobilowych. Ogromnie ogromny udział mają także firmy, wypożyczające czterokołowce dla siebie – tzw.

Niniejszy wpis posiada ciekawe dane na prezentowany temat – jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę kokon gniazdko dla niemowlaka, która opisuje zbliżone problemy.

najem długoterminowy w miejsce kupna aut na własność, a także wyposażający własnych gości jak też kontrahentów w samochody z wypożyczalni. W tymże wypadku największą wziętością cieszą się samochody z segmentu B – dla pracobiorców terenowych, a również D oraz C dla kadry zarządzającej sprawdź na stronie. Wśród budowlańców wziętością cieszą się też przyczepy wywrotki.

przyczepy wywrotki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Jeśli przypuszczaliście, iż to dwie wyżej wymienione grupy generują najwyższe zyski dla wypożyczalni, to jesteście w błędzie. Towarzystwa ubezpieczeniowe są najliczniejszą grupą odbiorców, kooperujących z wypożyczalniami. Nieodzowność zagwarantowania swoim odbiorcom samochodów zastępczych na czas zrealizowania reperacji powypadkowych, zmusza je do korzystania z usług nadmienionych wypożyczalni.

Zakładając, iż średni czas naprawy takiego pojazdu wynosi tydzień, nie trudno porachować zysk, jaki można w tym czasie otrzymać z jednego czterokołowca. Rynek wypożyczalni samochodowych w naszym kraju jest bardzo duży i cały czas niezaspokojony do przewozu koni przyczepy. Warto przeto ulokować w wypożyczalnię w szczególności jeżeli posiada się w ofercie tak niszowe produkty jak przykładowo przyczepa do przewozu koni.