Około połowa dorosłej populacji w przeciągu swego życia zaznaje bólu szyi. Według danych GUS na długotrwały ból karku uskarża się nieomal 4 mln Polaków.
Ambarasy z szyjnym kręgosłupa to dzisiaj jedna z częstszych niedyspozycji dotykających nie wyłącznie osoby starsze, lecz też młodych ludzi.

Powody bywają rozmaite.

Ten tekst Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis (http://mroptic.pl/okulary-korekcyjne), który posiada zbliżone dane na omawiany wątek – one też będą wciągające.

W wielu sytuacjach zaradzić kłopotowi może właściwa profilaktyka zdrowotna, niekiedy jednakże nieodzowne są inne środki działania, na przykład rehabilitacja jak też sięgnięcie po tak zwany kołnierz ortopedyczny. To rodzaj szyjnej ortezy, służy do ustabilizowania odcinka górnego kręgosłupa poprzez czasowe (całkowite lub częściowe) unieruchomienie go. Anatomiczne ukształtowanie jak też materiał, z jakiego wykonany jest kołnierz, pozwalają na skuteczną rehabilitację a także normalne funkcjonowanie chorego, który – nosząc w owym czasie kołnierz – jest w stanie bez dużego kłopotu realizować powszednie działania.

but

Autor: desi.italy
Zależnie od sytuacji, choroby, zalecanej przez profesjonalistę terapii – stosuje się rozmaite rodzaje kołnierzy: dwuczęściowe ortopedyczne kołnierze albo kołnierze sztywne. Jednoczęściowe przeważnie stosuje się w ratownictwie – do szybkiego, lecz krótkotrwałego zabezpieczenia kręgosłupa (dla przykładu od razu po urazie lub – wyłącznie profilaktycznie). Dwuczęściowe zakłada się, między innymi dla zmniejszenia boleści w odcinku szyjnym, chorym po operacjach.

Kołnierz tenże wykorzystuje się też w profilaktyce zdrowotnej u ludzi wyjątkowo narażonych na niedomagania oraz choroby tej części kręgosłupa, w celu zminimalizowania permanentnego bólu szyi.