Moda ślubna przekształca się dynamicznie z roku na rok. Lecz co najistotniejsze, panny młode coraz nagminniej zaczynają wyszukiwać prywatnego stylu i pomysłu na siebie w takim ważnym dniu, śmielej dobierając sukienki, dodatki i obuwie ślubne.

Buty z kwiatkiem

Autor: lambsandivydesigns.com
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma zapewne panny młodej, jaka w dniu swojego ślubu nie chciałaby wyglądać bajecznie. Nie zapominajmy w tym dniu o czymś tak przyziemnym jak suknia ślubna, która właściwie dobrana uczyni, że panna młoda będzie wyglądać jeszcze świetniej, czując się w niej dobrze i luksusowo. Tak samo istotnym jest dobrze dopasować obuwie ślubne.

Zaintrygowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu Pokoje dla dwóch osób pod Warszawą i przeglądaj do woli kolejne rzetelne posty.

Za bardzo smukły obcas , albo za obszerna platforma, mogłyby zepsuć ten niezwykły dzień.

Buty ślubne panny młode na ogół pozyskują na samym końcu, często nawet tuż przed ślubem. Tymczasem to sprawunek od jakiego przyszła panna młoda powinna rozpocząć. W butach ślubnych albowiem winna być wymierzana sukienka, ponieważ długość sukienki ślubnej dopasowujemy do długości obcasów butów do ślubu. Jest dewiza, że suknia ślubna winna sięgać do samej ziemi,

Różowe buty panny młodej

Autor: Eugenio „The Wedding Traveler” WILMAN
Źródło: http://www.flickr.com

albo unosić się nad nią 2 cm, w ten sposób, ażeby były widocznie tylko czubki obuwia.

Według ostatniej mody, obuwie ślubne (na przykład: buty na ślub w sklepie 3i) już zapewne nigdy nie będą białe. Na dobre zadomowił się nurt kolorowych butów do ślubu. Tu natomiast powinno się mieć na uwadze o paru niezmiennych regułach. Jeśli dobieramy obuwie do koloru sukni buty do ślubu powinny być o ton ciemniejsze aniżeli barwa naszej sukni, a ich podeszwa musi być jasna.

Jeśli panny młode zdecydowały się odsłonić nogi, wybierając buty do ślubu, winny pomyśleć nie jedynie o kolorze i fasonie sukienki, lecz także poprawnie je dopasować do układu swoich nóg. Kobiety o masywnych łydkach winny wybierać obuwie na znacznym obcasie, niemniej unikać nader smukłych szpilek ze szpicem w obrysie migdała, nieco zaokrąglonych, bez pasków dookoła kostki. Panie bez widzialnego wcięcia w okolicy kostek winny wybierać buty z znacznym strojnym pasem około kostek. Buty do ślubu (przykładowo tego typu: buty ślubne), które będą pasować jakiejkolwiek pannie młodej to klasyczne dokładnie wycięte buty, na półsłupku, bądź lekkiej koturnie.
Kategorie: