Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla dzieci. Ciągłe próby do tego wydarzenia, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak ważne jest to święto. Tak naprawdę jednak to rodzice mają największe urwanie głowy, gdyż muszą zająć się wszystkim, czyli sprosić gości, zorganizować spotkanie komunijne i także zatroszczyć się o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, szczególnie kiedy mowa o stroju dla dziewczynki. Podstawowa zaś kwestia to ta, co zakupić: suknie komunijną albo może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak właściwie zależy od parafii, do jakiej jest zapisane nasze dziecko. Czasem daje się rodzicom możliwość wyboru, ale najczęściej jest tak, iż dzieci mają odgórnie narzucony strój w jakim muszą się pojawić. Często są to alby komunijne – Aldeko.

W części regionów jednak jest tradycja ubierania sukienek, pomimo tego stale jest dyskusja, co jest lepsze. Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi. Jak jest jakiś wybór, to najlepiej najpierw zajrzeć do portfela. Wiadomo jednak, iż im ładniejszą sukienkę będziemy chcieli kupić dla naszej pociechy, tym będzie ona więcej kosztować. Musimy w związku z tym sprawdzić, jak dużo mamy na to pieniędzy i pamiętać przy tym, że z albami nie mamy takiego problemu. Dobrze będzie porównać ceny jakie są w internecie. Można tam nabyć używaną albę mniej więcej od około dwudziestu pięciu złotych, natomiast nieużywaną od stu pięćdziesięciu. W internecie również suknie do Pierwszej Komunii kosztują mniej. Jeśli chodzi o suknię, to używane już możemy nabyć za dwadzieścia, natomiast nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże przy zakupach w internecie pojawia się też problem jaki wiąże się z dobraniem rozmiaru stroju dla naszego dziecka. Przy tym nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie będzie towar. Jeśli natomiast chodzi o kupowanie w sklepie stacjonarnym to ceny kształtują się między osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami jest podobnie, jednak zawsze można spróbować w inny sposób zaglądając dajmy na to do lumpeksu – kliknij stronę.

Bardzo ekscytuje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik i zdobądź użyteczne info (https://byczyparking.pl/rezerwacja/)!

Pamiętać także trzeba, żeby odłożyć pieniądze na dodatki komunijne, jakie są też niesamowicie istotne. Wianek komunijny, białe obuwie, jak też torebka uzupełnią na pewno pięknie całość.