Biustonosz, jak nazwa wskazuje, ma za zadanie nosić nasz biust, podtrzymywać, a przez to odciążać kręgosłup. Ale nie tylko – biustonoszy używamy także do uwydatnienia czy też optycznego pomniejszenia piersi, formowania ich oraz rzecz jasna do radowania się śliczną i doskonale dopasowaną bielizną. Biustonosz spełni te wszystkie zadania, jeżeli go dobrze dobierzemy. Na początek musimy przemyśleć jaki efekt chcemy osiągnąć nosząc wymarzony stanik.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku możemy nabyć ogromną ilość rodzajów biustonoszy. Do najpopularniejszych należą biustonosze typu soft, semi – soft, biustonosze usztywniane oraz sportowe.

Stanik z gatunku semi – soft, a więc pół usztywniany, jest obecnie ogromnie modny (oprócz biustonoszy soft i biustonoszy całkiem usztywnianych). Jego krój bywa przeróżny. W tym rodzaju występuje najwięcej fasonów. Semi-softy to biustonosze z miseczką częściowo miękką a częściowo usztywnioną.

Wśród biustonoszy usztywnianych spotykamy się ze wszystkimi krojami i rodzajami: balkonetka, plunge, halfcup, multiway, strapless, bardotka a także kombinacje wyżej wymienionych. Stanik usztywniany dzielimy na 2 kategorie.

Bardzo nam przyjemnie, że ten artykuł wywarł na Tobie miłe uczucie. Pragniemy zachęcić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć ponadto (https://www.wolleamore.pl/) inne wątki.

Jedna to staniki, których miseczki są standardowo zszyte, druga to staniki z miseczkami uformowanymi sposobem termicznym, bezszwowymi (tzw. kopa). Biustonosze sportowe z kolei kompresują piersi i uniemożliwiają im tak zwane „bounsowanie”, tzn. podskakiwanie podczas intensywnych treningów, przez co panie mają zagwarantowany komfort podczas aktywności fizycznej.

W nowoczesnych biustonoszach sportowych stosuje się najnowsze osiągnięcia techniczne. Materie wykorzystywane do uszycia biustonoszy sportowych muszą „oddychać” – na przykład taki: komfortowy biustonosz sportowy.

„Sportowiec” musi zapewnić kobiecie max wygody podczas ruchu.
Obecnie na rynku dostać możemy 2 typy biustonoszy sportowych, na fiszbinach oraz bez nich. Tych drugiego rodzaju jest znacznie więcej.
Biustonosze sportowe są dość wysoko zabudowane, wyglądem przypominają bardziej kuse koszulki niż tradycyjne biustonosze.