Zestawienia codzienne muszą być w pierwszej kolejności praktyczne i dostosowane do naszego stylu życia. Jeżeli nie wymaga tego od nas sytuacja ani firmowy dress code, zdecydowanie postawmy na klasyczne ubrania i oszałamiające akcesoria – solidne buty, ciepłe, otulające chusty i eleganckie torby.

Jeśli zwykle poruszamy się samochodem, zdecydujmy się na skórzane botki płaskie lub na kilkucentymetrowym obcasie. Będą praktyczne do prowadzenia samochodu, ale też do całodziennego chodzenia i najzwyklejszego w świecie „załatwiania spraw na mieście”. Jeżeli sądzimy, że botki potrafią skrócić nogi i mogą je kupować tylko panie wysokiego wzrostu, mylimy się – sprawdź, jakie kolory będą modne wiosną . To prawda, skórzane botki mogą niekorzystnie wpłynąć na długość naszych nóg i proporcje sylwetki, ale na rynku asortyment modeli i kolorów jest wielki, dlatego zarówno kobiety filigranowe, jak i te wyższe są w stanie kupić sobie buty tego rodzaju idealnie do swoich potrzeb. Jednak to prawda – przy botkach koniecznie należy uważać, co do nich zakładamy.

szafa

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

Trzeba mieć na uwadze to, że krótsza kiecka lepiej się sprawdzi niż do połowy łydki, dlatego decydujmy się raczej na długość mini lub szorty. Długie, wąskie nogawki również wyglądają dużo lepiej w zestawieniu z botkami. Jeśli chodzi o odcień rajstop – dobrze jest zdecydować się na ten sam, jaki mają botki. A czarne rajstopy w połączeniu z ciemnymi botkami wydłużą optycznie nogi. Kiedy natomiast decydujemy się na rajstopy w wyrazistym kolorze, wzbogaćmy taki zestaw chustą w zbliżonym połączeniu kolorystycznym. Ale niech nie będzie to jednokolorowa tkanina, tylko coś w stylu kolażu – czytaj więcej na portalu Kraina Stylu . W sieciówkach wybierzemy coś z tego typu okryć.

Sprawdź dodatkowo te niebanalne wskazówki z witryny (https://www.azazel.pl/), które znajdziesz pod tym odnośnikiem – one też rozpatrują to zagadnienie.

W ostatnim czasie do łask wrócił styl boho, czyli – pióra, frędzle i akcesoria w kolorze naturalnej skóry. Jeżeli odpowiada nam taki styl, poszukajmy w swoich szafach czegoś ozdobionego frędzelkami, delikatnych koszul czy też dłuższych swetrów zapinanych na guziki.

Oczywiście z tego względu, że moda zatacza koło, zupełnie prawdopodobne, że w tym sezonie wcale nie będziemy robiły zakupów, a ubrania sprzed lat nie tylko będą idealnie wpasowane w trendy, lecz też przeżyją swoją drugą młodość.
Kategorie: