Sporo kobiet już od najwcześniejszych lat marzy o dniu swojego ślubu. Jest to bowiem doniosły moment, kiedy oczy wszystkich gości są zwrócone na Młodą Parę, jako że to oni są bohaterami tego wieczoru. Nie można się z tego względu dziwić, że obecnie każda Panna Młoda stara się zaplanować swoją ślubną stylizację w najdrobniejszych szczegółach. Jakie rozwiązania są współcześnie modne?

Krótka suknia ślubna

Autor: DAGNEZ
Źródło: abcslubu.pl

W dalszym ciągu ogromną popularnością charakteryzują się sukienki – księżniczki – kraina-stylu.pl/majowe-swieto/, a więc połączenie gorsetu z obszerną, tiulową spódnicą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet wyższych oraz szczupłych. Suknia (zobacz tutaj – pracownia sukien ślubnych warszawa) jest na tyle królewska, że nie potrzebuje zazwyczaj większej ilości ozdobników. Cudownie będzie się prezentowała ze skromną biżuterią i prostą fryzurą. Rzecz jasna, ważnym elementem stylizacji jest też welon. Do sukienek – księżniczek odpowiednie są welony długie.

Ogólnie, zasada dopasowywania welonu jest relatywnie prosta – im dłuższa sukienka, tym dłuższy welon. Dziś dużo częściej welon jest zastępowany przez fascynatory, woalki lub wianki, jednakże ciągle jest jednym z najpiękniejszych symboli zawierania związku małżeńskiego. Z jakiego powodu? Głównie przez wzgląd na fakt, że w przeszłości welon miał ochraniać Pannę Młodą przed złymi spojrzeniami. Jest on bardzo znakomitym dodatkiem. Coraz więcej kobiet decyduje się również na sukienki ze spódnicą w kształcie litery A, która wydłuża oraz wyszczupla sylwetkę. Dodatkowo, popularny jest fason sukienek – rybek, który maksymalnie opina biodra i uda, aby zwężać się od kolan. Rzecz jasna, te sukienki są znakomitym rozwiązaniem dla wysokich oraz szczupłych Panien Młodych, gdyż zazwyczaj „rybka” pokazuje wszystkie ewentualne mankamenty figury (kraina-stylu.pl/kolorowe-i-eleganckie-legginsy-nadal-modne-w-2013-roku/).

Panie, które nie lubią długich sukienek mają do dyspozycji sporo ciekawych rozwiązań, dziś oferowane są też sukienki krótkie, najczęściej w stylu lat 50 i 60, czyli mocno rozkloszowane. Trzeba jednak pamiętać, że do takiej sukienki należy dopasować odpowiednie obuwie, gdyż często to właśnie ono staje się najistotniejszym elementem stylizacji. Podsumowując, współcześnie każda przyszła Panna Młoda wybierze coś dla siebie, jako że oferta salonów sukien ślubnych jest naprawdę szeroka. Proponowane są różne fasony, kolory i najlepszej jakości materiały.