Przede mną troszkę kontrowersyjny temat – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne raf i mielizn. Wielu chłopców po usłyszeniu takiego połączenia frazeologicznego mogłoby popaść jeśli nie w popłoch (wszakże prawdziwy mężczyzna nie boi się niczego) to przynajmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają pociąg do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją współczesnych mężczyzn a nawet nad zamianą ról społecznych jaka na pewno się dokonuje w naszym społeczeństwie.

facet

Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla panów, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzą się nam one najczęściej z nobliwymi panami strojnymi w garnitur, może nawet z pradziadkami. Niewielkie te przedmioty wykonane zazwyczaj są z metalu – często szlachetnego. Może to być złoto, srebro lub też powlekane są one cienką warstwą wypolerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach dowolnego motywu: począwszy od herbu miasta czy też szkoły po imię wybranki.

sygnet

Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (lub bardziej nowocześni) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn lub kolczykami dla mężczyzn. W tym temacie – całkiem podobnie jak w przypadku biżuterii dla pań – istnieje ogromna ilość wzorów takich gadżetów, inaczej jednak niż w przypadku pań iż takie akcesoria są dość ryzykownym akcentem. Dzieje się tak ponieważ mężczyznom w kwestii mody o wiele mniej wypada, z tegoż powodu dużo łatwiej chcąc być oryginalnym wydać się śmiesznym. Proponuję zatem w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Odnośnie tematu również w tym miejscu: biżuteria męska.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie tabliczka z danymi właściciela, z kolei najniebezpieczniejsze mogą być kolczyki dla mężczyzn (tutaj więcej na temat: wisiorki męskie). Kupno tego rodzaju drobiazgów można porównać do chodzenia po polu minowym. Już sama idea – jeżeli się nie jest żeglarzem marzącym o byciu korsarzem – jest niczym taniec na wulkanie. Niby bezpiecznie a jednak jest coś nie w porządku. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym nieco śliskim temacie.