Skarpetki to część odzieży, który częstokroć jest bagatelizowany. W trakcie wyboru skarpet najważniejsze co winniśmy wziąć pod uwagę to zestaw materiałowy skarpetki.

To głównie od niego zależy to, jak skarpetka będzie ochraniać podczas użytkowania.
apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Skarpety producent oferuje z różnych surowców (Unipex – oferta skarpetek frotte). Należy je tak dostosować, by stopa miała całkowity komfort przez dużo godzin. Odpowiedni wybór skarpet do typu aktywności, oraz pogody potrafi znacznie polepszyć własny komfort. hurtownia dziewiarska to najbardziej naturalny, także jeden z najcieplejszych surowców, z których wytwarza się skarpetki. Wchłania wilgoć, dzięki temu schnie zdecydowanie wolniej aniżeli materiały syntetyczne. Wielu wytwórców do wyrobu najwyższej jakości skarpetek stosuje wełnę z merynosów, jaka wykazuje zdecydowanie lepsze własności termoizolacyjne, ponadto tego typu skarpetki są lżejsze, nie drażnią skóry, także doskonale oddychają.
Skarpety o średniej grubości przeznaczone są do użytku w okresie wiosennym, oraz jesiennym. Lekkie skarpetki są idealne na lato (w temacie producenta skarpet). Świetnie przydają się również do wszelkiego typu zajęć aerobowych. Podstawowym zadaniem takiego typu skarpet jest odprowadzanie wilgotności.
odzież - wizerunek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety frotte zakłada się tylko i wyłącznie do sportowych strojów i butów, na siłownię. Dzięki użyciu nowoczesnych przędz skarpetki są bardzo trwałe, wygodne, również wytrzymałe na przecieranie.

Wygodę noszenia podwyższają nowoczesne ściągacze, także zastosowane całkiem płaskie szwy.
Odpowiednio dobrane skarpety nie tylko ochronią stopy przed otarciami, lecz również gwarantują im komfort przez cały dzień.