Zimą najwięcej uwielbiamy te trendy, które nie przymuszają do alternatywy: być modnym i zmarzniętym czy nie zerkając na kreatorów mody, oddać się dyktatowi pogody? Puchowa kurtka to koncepcja tego problemu. Stylów, wzorów i kolorów puchówek jest taka ilość, że znajdzie się coś na wszelaki gust. W polskim surowym klimacie posiadanie tylko jednej kurtki puchowej to wymóg.

kurtki puchowe

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednak wyglądać jak kosmonauci, dlatego sieciówki ścigają się w dobieraniu modeli „puchówek” do obowiązujących teraz wymogów. W ofercie mnóstwa sprzedawców znaleźć możemy wzory wzorowane militariami, zimowymi wzorami a głównie futuryzmem.

Wciąż możemy rzec, że natura jest najznakomitszym motorem i kreatorem. Jednym z najdoskonalszych jej dzieł jest niewątpliwie ptasie pióro, i też puch. Puch to zdecydowanie najdoskonalszy materiał ochraniający przed zimnem, jaki jest na naszej planecie. Posiada znakomite cechy termoizolacyjne, jest niesamowicie lekki i wielce pakowny. Kurtki wymoszczone puchem z prostotą można zwinąć, aby zajmowały niezmiernie mało miejsca w walizce. Nim zdecydujemy się na zakup kurtki puchowej musimy przedyskutować kilka spraw. Znamienne jest to, aby kurtka była wypełniona jak największą wielkością puchu, a nie piórek, które nie mają właściwości grzewczych, a poza tym ważą więcej aniżeli puch. Puch zazwyczaj wykorzystywany w odzieży i śpiworach bywa mieszaniną puchu z gęsi i z kaczek z drobniutkimi piórami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – popularne produkty

Największe właściwości grzewcze ma puch z gęsi, nieco niższe puch z kaczki, temu musimy zwrócić baczność na pochodzenie puchu, który jest w artykule przez nas doglądanym. Puch też kiedy bywa mokry, nie traci swych właściwości grzewczych, jednak może wydzielać nieładny zapach. Twórcy odzieży turystycznej stosują różnego typu wypełnienia sztuczne, które imitują cechy puchu.

Odpowiada Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę kurtki wojskowe pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Składniki te posiadają więcej cech grzewczych aniżeli powszechnie poliester, który odnajdziemy w większości tańszych wyrobów.