Raz na jakiś czas z pewnością robimy przegląd szafy. Zazwyczaj poszukując stroju na jakąś imprezę, lecz czasem również tak po prostu, żeby zrobić porządek i przekonać się, które ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i możemy znów zacząć je nosić.

Trzeba raz na pewien czas sprawdzić garderobę, bo możemy znaleźć piękne, a dawno zapomniane ubrania. Dla przykładu sukienka z baskinką.

Sukienka, która zawsze jest modna, lecz, nie da się ukryć – nie nadaje się na każdą okazję. W naszej kulturze na przykład na ślub jej nie powinniśmy wkładać – zwyczajnie czerni nie powinno się wkładać na tę imprezę. Gdy szukamy sukienki na wesele o wiele lepiej sprawdzą się inne odcienie. Unikajmy jednak białego i innych bardzo jasnych odcieni – to też nie będzie dobrze widziane, bo to barwy przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

sukienka

Autor: Le belle mon amour
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy rozejrzymy się po centrach handlowych z pewnością wyszukamy różnorodne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Latem warto kupować wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Świetnie nadają się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest zależne od naszych upodobań (sukienki online). Zwróćmy uwagę na tkaniny. Na letnie miesiące niech będą lekkie i przewiewne. Na wysokie temperatury doskonałe są sukienki (zobacz również: oryginalne sukienki wieczorowe) z dzianiny, szyfonu czy jedwabiu. Grubsze atłasy czy tafty zostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy również materiały, które się nie gniotą natychmiast po założeniu. Niestety choćby len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najpiękniejsze sukienki szyfonowesporo tracą na urodzie, jeśli po kwadransie od założenia są wymięte i wygniecione, jakby co najmniej tydzień leżały zwinięte na dnie szafy. A to pewne, gdy chodzimy, siadamy itd. Trzeba by pozostawać w tej samej pozycji przez cały czas, a przecież na pewno nie w tym celu idziemy na przyjęcie.

Trzeba chociaż raz na sezon robić porządek w szafie – zobacz również: unikalne ubrania dla kobiet. Prawdopodobnie nie raz uda nam się odszukać sukienkę zakupioną dawno temu na pewną okazję, a ani razu nie założoną. Może właśnie dziś przyszedł jej czas? Ponadto ład w garderobie ułatwi nam codzienny dobór stroju. Unikniemy gorączkowego przeglądania wieszaków w poszukiwaniu czegoś do ubrania i odwiecznego narzekania, że nie mamy co na siebie włożyć.