Jego kluczowym zadaniem jest skuteczna poprawa stanu skóry zarówno na twarzy, szyi, jak i rękach. Możemy dzięki niemu oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz poprawić koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat docenia plusy tego peelingu. Odpowiednio dobrany kwas może idealne wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym zadaniem w tym przypadku jest złuszczanie naskórka, które umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję o chemicznym peelingu, powinniśmy pozyskać informacje na temat reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, z tego powodu za każdym razem powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Specjaliści z Instytutu DermaMed zalecają wykonywanie tego zabiegu w czasie jesieni lub agencja ochrony zimy, kiedy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie najsłabsze. Poza tym warto wiedzieć, że podrażniona skóra wymaga kilkudniowej rekonwalescencji i niezwykle ważne jest unikanie przebywania na słońcu.

Z peelingu chemicznego nie powinny korzystać osoby, które cierpią na różnego rodzaju alergie skórne. Nie powinien być również robiony przez kobiety w ciąży czy też posiadające różnego rodzaju uszkodzenia naskórka. Oprócz tego przyjmowanie niektórych lekarstw może również stanowić przeciwwskazanie do stosowanie peelingu chemicznego, który jest stosunkowo inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które chciałyby poprawić stan swej skóry i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy dokładnie odbudowują skórę,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

a oprócz tego działają odmładzająco i usuwają różnego typu niedoskonałości, m.in. przebarwienia, blizny lub suchość skóry. Oczekiwane efekty odnotowują także kobiety skarżące się na pojawianie się zmarszczek.

Dla najlepszych rezultatów bardzo ważne jest zwykle nie tylko właściwe wykonanie zabiegu, lecz także późniejsza pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, czasami pojawia się również rumień, a nawet niewielkie obrzęki. Nie wolno się drapać ani nawet dotykać twarzy. Nie możemy także przez co najmniej jeden dzień robić makijażu czy stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.