Jednym z podstawowych wyznaczników modnego mężczyzny jest marynarka, albo niezależna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki można zakładać na różne okazje, przede wszystkim będą niezbędne na wszystkie bardziej oficjalne okazje takie jak na przykład ważne uroczystości rodzinne. Wiele osób zakłada je także do pracy, niektóre stanowiska wymagają założenia takiego właśnie stroju. Dlatego też męskie marynarki występują w wielu najróżniejszych kolorach i odmianach, dzięki czemu można je dobierać na odpowiednie okazje.

Poszukując marynarki należy zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Kiedy poszukujesz dokładnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (https://www.mroptic.pl/soczewki-kontaktowe). Odnajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje.

W pierwszej kolejności istotny jest kolor, w przypadku marynarek klasycznych najlepsze są granaty, szarości i ewentualnie brązy. Warto się także przyjrzeć materiałowi, najlepsza będzie tutaj prawdziwa wełna, ale popularne są także inne tkaniny, przykładowo mniej mnące się. Marynarka musi być dopasowana do sylwetki, na przykład ze względu na całkowitą długość, rękawy, a także ogólną szerokość. W porządnych salonach odzieżowych da się bez żadnego problemu dostosować w określonym zakresie rozmiary marynarki do oczekiwań klienta – nowe męskie marynarki.

koszule męskie

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
męskie marynarki

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com

Nawet najbardziej stylowa marynarka na nic się nie zda, jeżeli założona do niej zostanie koszula z bawełny. Z tego też powodu koszule męskie to kolejny nieodzowny element ubioru eleganckiego mężczyzny – modne koszule męskie. Jeśli chodzi o nie także panują określone reguły, jakich powinno się trzymać przy wyborze. Analogicznie jak w przypadku marynarek, także koszula powinna być dopasowana do figury danej osoby. W praktyce przy koszulach określa się dwa wymiary, to znaczy kołnierzyka i samej koszuli. Dlatego też zakupy należy zacząć od zmierzenia swoich rozmiarów, w razie czego można to także zrobić w samym sklepie, przed przymiarką. Ważny przy wyborze będzie także krój, tu wyróżnia się trzy podstawowe typy koszul, uzależnione od figury klienta.

Na zakończenie należy zwrócić uwagę na materiał, bo ma on bardzo duże znaczenie dla wygody noszenia. Bardzo dobrze przy tym elemencie garderoby sprawdza się bawełna, za to zbyt duża ilość sztucznych domieszek może powodować nadmierne pocenie się.