Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w tłumaczeniu znaczy po prostu cień. Efekt cienia doskonale jest wykorzystany przez projektantów ubrań.

Kolejny sezon cieszy się wzięciem. Do tego znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy projektowaniu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre występuje też pod nazwą gradient. Ta druga może bardziej trafnie oddaje cały efekt polegajacy na łagodnym przejściu tonalnym między dwoma kolorami. Ubrania z efektem ombre oferuje wiele firm odzieżowych. Jako przykład można wymienić ubrania h&m. Ombre jest wykorzystywane przez firmę h&m do produkcji przeróżnych rzeczy i dodatków. Najlepiej jednak prezentuje się na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego też bez trudności znajdziemy wśród nich te z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia kolorów są bardzo różne, a gradient nie powstaje tylko przez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji albo przejście z koloru do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą także kolory należące do różnych tonacji, dając zjawiskowy efekt.

Efekt ombre na rzeczach można również uzyskać w tzw. warunkach domowych.

Zainteresowały Cię informacje Kosmetyki organiczne sklep podane w naszym artykule? Szalenie miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi tekstami. Czekamy na recenzję!

Całość procesu nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku lub poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Do jego przeprowadzenia będziemy potrzebować po pierwsze silny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy aby biegła granica pomiędzy dwoma kolorami i farbujemy tak długo, aż uzyskamy zadowalający nas efekt.

Nie licząc opisanych już ciuchów efekt ombre świetnie prezentuje się na powiekach, włosach i paznokciach. Jeżeli idzie o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez potrzeby otrzymania fachowych porad w tym zakresie. Co innego jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i konieczne jest już posiadanie podstawowych umiejętności. Z tego powodu, jeśli chcemy ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do profesjonalisty.