Czyszczenie i dezynfekcja są istotnymi częściami przygotowania sprzętu wielokrotnego użycia. Skuteczne czyszczenie wpływa na jego należyte działanie i wartość.

Przez wzgląd na powtarzalność postępowania, możliwość jego walidacji oraz rutynowej kontroli oraz ograniczanie kontaktu personelu z ostrym rynsztunkiem najbezpieczniejszym oraz najbardziej rekomendowanym sposobem działania jest poddawanie użytych sprzętów procesom czyszczenia oraz dezynfekcji w przyrządach automatycznych – produkty.
kołdry

Zagwarantowanie stosownego postępowania z produktami medycznymi oddziaływa na przeciwdziałanie zakażeniom i jest prawnym obowiązkiem. Produkty medyczne (zobacz laser na zatoki) po zastosowaniu powinny być poddawane automatycznym procesom czyszczenia a także dezynfekcji. Wykorzystując urządzenie myjnia dezynfektor w gabinecie czy szpitalu można pomieścić w ich wnętrzu narzędzia wprost po ich zastosowaniu. Nie musisz ich wcześniej dezynfekować w specjalistycznych cieczach.
Dzięki sprzętom takim jak sterylizatory parowe nie musisz wydawać pieniążków na kosztowne płyny do dezynfekcji – sterylizator parowy, nie masz kłopotu z utylizacją wykorzystanych, agresywnych substancji odkażających. Przybory myte automatycznie są bez porównania poprawniej zdezynfekowane oraz o wiele mniej zużyte w stosunku do mycia manualnego, co w wymierny sposób wpływa na wydłużenie czasu ich przydatności do użycia.

Personel medyczny jest o wiele mniej narażony na infekowanie powstałe wskutek przypadkowych zranień podczas manualnego mycia zakażonych instrumentów, co ogranicza do minimum niezbędność tworzenia ponadplanowej dokumentacji opisującej każde zdarzenie jak też interwencji służb sanitarnych i kosztów możliwych zadośćuczynień.
Kategorie: