Dzisiaj mężczyźni mają coraz większą świadomość jak ważny jest ich wygląd. W niniejszym artykule przestrzegamy przed często popełnianymi modowymi omyłkami.

Zbyt wielkie rozmiary (marynarki, koszule, jeansy, bluzy). Wybór nadmiernie dużych rozmiarów w stosunku do rzeczywistej figury, to mym zdaniem najważniejszy czynnik decydujący o dzisiejszym zauważaniu polskich mężczyzn, jako ludzi w workowatych gajerach, koszulach z dużymi fałdami przy pasku lub kurtkach z opadającymi ramionami. Dla panów w Polsce najistotniejszym elementem przesądzającym o wyborach zakupowych będzie wygoda – styl Jamesa Bonda. Nic nie gwarantuje takiej wygody jak ubranka obszerne i za duże. Częstokroć też mężczyźni kupują ubrania z rezerwą, gdyż może w najbliższym okresie utyją? Kłopot ten dotyczy także mężczyzn przy kości, którzy bywają przekonani, iż rzeczy troszkę za duże zamaskują ich wady. Niestety jest wręcz na odwrót. Zbyt długie spodnie zaburzają naturalne proporcje oraz skracają wizualnie nogi. Przetarte brzegi nogawek od szurania po chodniku, to częsty widok na naszych ulicach.
mężczyzna

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieuprasowane, brudne ubrania a również brudne buty to także widok nierzadko spotykany.Niestety ze schludnością oraz estetyką strojów nie jest u nas tak dobrze jak może się zdawać. Plecak do gajera oraz katana sportowa do gajera. Częsty widok na polskich ulicach: garnitur, koszula, płaszcz, półbuty i na ramieniu plecak wz 93 z laptopem. Plecak jest doskonały na ekskursje, do szkoły dla młodzi, ale nie do gajera. Warto zainwestować w najprostszą, pojemną torbę bądź teczkę skórzaną.

Kurtki sportowe to zapewne jeszcze częstszy widok aniżeli plecak do garnituru. Pół biedy jeśli kurtka jest długa, jednolita i bez logotypufabrykanta, ale jeśli jest to barwna kurta puchowa ze ściągaczem w pasie i ogromnym logo na plecach, to już to za wiele – zerknij na portal jego-styl.pl. Całoroczny, prosty płaszcz nie jest jakimś wielkim wydatkiem a znacząco podwyższa estetykę całej postaci jak też można go włożyć nie wyłącznie do gajera.

Koszula z krótkim rękawem do gajera oraz krawat do koszuli z króciutkim rękawem. Eleganckie koszule z krótkimi rękawami są w Polsce wyjątkowo modne. Nadzwyczaj rozpowszechnione jest również wkładanie krawata do tych koszul, szczególnie latem. Następnym bardzo często popełnianym w lecie jest wkładanie skarpet do sandałów.