Duża część ludzi dosyć mocno ciekawi się modą. Stosowny dobór garderoby uważamy za część naszej atrakcyjności fizycznej, objaw troski o to, jak jesteśmy odbierani przez ludzi. I jest w tym odrobinę racji – przecież każdy z nas ma różnorodne kolory i fasony, jakie do niego mniej lub bardziej pasują.

Buty sportowe dziecięce
A w jaki sposób to wygląda, jeśli chodzi o dzieciaki? Tutaj przy wyborze ubrań i dodatków powinniśmy brać pod uwagę nade wszystko zdrowie oraz wygodę malucha. Teraz dobór ubrań dla najmłodszych jest wyjątkowo obszerny. Są one wzorowane na tych przeznaczonych dla dorosłych, można się bawić, tworzyć przeróżne stylizacje. Lecz czy to z pewnością konieczne? Czy półbuty i buty dziecięce powinny przypominać te z najnowszej kolekcji, by nasza pociecha dobrze się w nich czuła? Chyba nie za bardzo. To raczej nasza fanaberia niż rzeczywista potrzeba dziecka. Rzecz jasna wszystko jest uzależnione także od wieku, ale brzdąc najprawdopodobniej chce się po prostu jak najlepiej czuć oraz fajnie bawić, a to my mu narzucamy swoje gusta i ambicje. Chcemy, by robiło odpowiednie wrażenie, było lepsze od pozostałych dzieci i ich rodzice podziwiali naszą pociechę.

buty dla dzieci

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com

Ale zastanówmy się dobrze – czy nie korzystniejszym wyborem będą po prostu zwykłe buty sportowe dziecięce? Przecież maluszki sporo się ruszają, biegają, szaleją. Musi im być wobec tego przede wszystkim wygodnie, ale istotna jest również swoboda i bezpieczeństwo. Ich kości, stopy właśnie się kształtują, rosną, istotne dlatego, by buty pozwalały na prawidłowy rozwój organizmu i ani go nie spowalniały, ani nie zniekształcały.

Buty Riko to synonim wytrzymałości
Co więcej rozważmy, czy warto już tak małym dzieciom wszczepiać kult wyglądu zewnętrznego, pokazywać, iż nasza pozycja w społeczeństwie zależy od tego, co włożyliśmy na siebie. Przecież nie wszyscy rodzice są w równie korzystnej sytuacji materialnej, a nie powinno to być przyczyną powstawania sztucznych podziałów pomiędzy dzieciakami. Pozwólmy im pozostawać sobą, poznawać przeróżnych ludzi oraz zachowywać się naturalnie. Pozwólmy im samemu decydować, co założą na siebie każdego dnia. Na pewno w przyszłości będą nam za to wdzięczne, ciesząc się, że miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo bez sztuczności i krzywdzących uprzedzeń.Sprawdź co włożyć na nogi?