Dziś, wbrew temu iż sporo się mówi, na temat tego by nie oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest cały czas aktualne. Mało tego – bardzo często praktykowane. Z tego powodu jeśli ktoś zapomni o tym, jak należy się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – z własnej winy.

Jak powinien wyglądać dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie.

Sprawdź także inny zbiór artykułów przedstawiających prezentowany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (http://www.dortex.pl/), zatem wejdź na ten odnośnik.

Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, a granatowy garnitur. To kolor, elegancki i ponadczasowy. Do takiego garnituru pasują koszule: białe, kremowe i błękitne. Łączymy je z gładkimi krawatami. Z całą pewnością odpadają kolory, które na pierwszy rzut oka wydają się pasować na różne okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiego powodu? Z tej przyczyny, że kolor czarny zarezerwowany jest tylko na wszelkie oficjalne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Audiencja u Prezydenta, Matura – proszę bardzo, lecz spotkanie o pracę? Odpada.
Koszule męskie wizytowe (odwiedź), na pozór tak banalny element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć kolorowe i trudne w stylizacji wzory. O wartości koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe spełniały swoje zadanie trzeba je dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej bezpieczny na wszelakie okazje jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy ciekawym kolorem.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Koszula na spinki (ta strona) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Dobierając formalny strój, przeważnie zapominamy o doborze właściwego paska do spodni. Najlepiej, by miał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć.