Szybkimi krokami nadchodzi faktyczna wiosna, a ręka w rękę z tą porą roku – obecne trendy. Także nowości w świecie męskiej mody. Przeglądając aktualny okres w jej kontekście rozpoznać można rosnącą skłonności płci męskiej do kierowania swego zainteresowania na modne buty męskie.

buty męskie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, jako że w tym roku do łask wraca tak zwana „retroklasyka”, tworząca brak orientacji w przedstawicielach płci męskiej. Mimo iż to nie fenomen, że najbardziej słynni projektanci sięgają do tego, co było trendy kilka dekad temu, w aktualnym sezonie tendencja ta jest znacznie silniej zauważalna niż w wcześniejszych latach.

Białe, sportowe obuwie noszone do garnituru to jedynie jeden z kilku dowodów na to, iż designerzy wracają do mody sprzed lat. Aktualnym porze roku stylizacja ta nie powinna się również kojarzyć z faux pas.

Hej, spójrz na portal (http://www.elforrest.pl/kategoria-produktu/saszetki-skorzane-meskie/)!, to niezwykłe, że ponownie tak prędko dodali w tamtym miejscu coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

Na przykład Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które przyodziały swych pracowników na wybieg w garnitury, które zostały połączone z białymi butami do biegania lub białymi butami tenisowymi. Nawiasem mówiąc za modne buty męskie uznano – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – wielobarwne sneakersy. Zdziwienie jednakże wzbudza raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze wpisy: szykowne buty męskie timberland.

Nikogo także nie powinny w tym sezonie zaszokować stylizacje posiadające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach bez zaszewek, mające po 2 kieszenie z tyłu i z przodu oraz małą kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których panowie w trwającym sezonie zakładają gustowne, „garniturowe” kamizelki. Które to zresztą warto również łączyć z jeansami oraz koszulami dżinsowymi, ponieważ wciąż stylizacja ta nie straciła na popularności. Poza tym modne buty męskie w takim sensie oznaczają przede wszystkim obuwie eleganckie, również – jak już zostało wspomniane – nie będzie faux pasem ubrać do tego białych, sportowych butów lub barwnych sneakersów. Więcej o tym: szykowne buty męskie vans.

buty męskie

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzeczą na topie w obecnym porze roku są spodnie z kantem – jeśli są przed kolano. Może się kojarzyć ta stylizacja z tradycyjnym mundurkiem szkolnym w prywatnych, amerykańskich placówkach edukacyjnych – nie bez przyczyny, ponieważ w połączeniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami otrzymujemy tak zwany ubiór letni w czasach międzywojennych obowiązujący w takich przybytkach. Teraz jednakże, tego typu szorty, przeważnie zrobione z bawełny, pokazały się na wielu globalnych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni. Modne buty męskie w takim kontekście to także dalece bardziej buty „garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – jednakże całość zależy od tego, co do tego rodzaju szortów chce się ubrać.

Reasumując, obecnie obowiązujące stylizacje dowodzą jedynie, że kolejny raz zanika bariera między tym, co jest ubiorem formalnym, a co nieoficjalnym. Takie zestawienie – nieoficjalnego z niecodziennym – w światku mody jest co roku coraz bardziej namacalne.

Kategorie: