Zegarek od lat jest symbolem luksusu, jest tym dodatkiem do naszego stroju, który zabieramy z sobą niezależnie od stroju i sytuacji.

Poza swą funkcją użytkową (ma precyzyjnie mierzyć czas) w pełni odzwierciedla nasz temperament, gust, pragnienie bycia wyjątkowym. Pokaż mi , co masz na ręce, a powiem Ci, kim jesteś – mawiają wielbiciele tych cacek. Najnowsze zegarki wykonane są z luksusowych materiałów i cechuje je zazwyczaj doskonała jakość wykonania, wodoszczelność i wysmakowany design. Odwiedzając sklep z zegarkami, każdy wyszuka coś wyjątkowego na miarę zasobności swojego portfela. Możemy kupić zegarki popularnych firm, takich jak Casio, Swatch czy Citizen, zegarki średniej klasy, np. Grovana, Lacoste, Adriatica, i marki ekskluzywne, jak Tissot, Timex. Swoje serie zegarków oferują również projektanci mody, tacy jak Esprit czy Tommy Hilfiger.

Czasomierz czy biżuteria?

Zegarek damski Swatch

Autor: Swatch
Źródło: e-arttime.pl

Mimo że branża czasomierzy jest bardzo konserwatywna, również można zaobserwować w niej określone trendy. Dla przykładu zegarki damskie Swatch w najnowszych kolekcjach ozdabiane są szlachetnymi kamieniami, nie tylko na tarczy, ale również kopercie zegarka. Czasomierz staje się elementem biżuterii, bransolety wykonane są nie tylko ze stali, ale z białego złota czy srebra, są istotnym elementem dekoracyjnym, ozdabianym kamieniami szlachetnymi czy inkrustowanym.

Kliknij tutaj – więcej zobaczysz w serwisie (https://baq-garage.pl/kategoria-produktu/produkty/uklad-wydechowy/downpipe-decat/), który odnajdziesz na tamtej stronie. To będą analogiczne materiały, więc zapewne je także przekonasz się za ciekawe!

Hitem w ostatnim czasie są brylanty czy inne kamienie luźno poruszające się pod tarczą zegara, co nadaje finezji. Innym hitem modowym jest stylizowanie czasomierzy dla pań na zegarki męskie – mają one duże cyferblaty, a od zegarków dla panów różni je wyłącznie kolorystyka i dodatki.

Nie tylko dla Bonda
Zegarki męskie są obecnie zaskakująco duże i grube, z wyraźnym cyferblatem, stylizowanym niekiedy na zegarki pilotów, a niezwykle trendy są zegarki mechaniczne na skórzanym pasku. Mimo swych rozmiarów, dzięki licznym testom są wygodne i nie męczą naszych nadgarstków. Od jakiegoś czasu furorę robią zegarki mechaniczne, które są dodatkowo wyposażane w najwymyślniejsze funkcje, co sprawia, że zauważalnie upodabniają się do gadżetów Jamesa Bonda. Zegarki sportowe wyposażane są w paski z tworzyw sztucznych i kauczuku, są odporne na wodę, kolorowe i zazwyczaj elektroniczne. Świetnie nadają się na wyprawy i treningi, gdyż są lżejsze od zegarków stylowych i bardziej ergonomiczne. Czas więc odwiedzić sklep z zegarkami, by kupić model zegarka, który będzie nie tylko praktyczny, lecz najlepiej odzwierciedli naszą osobowość.

Kategorie: