Krzyż przede wszystkim kojarzy nam się wraz z Bogiem i wiarą w niego. Bywa to symbol, który znajdziemy w tak właściwie każdym zakątku naszego globu – wcale nie zadziwia więc fakt, że dla bardzo wielu jest on własnym w pełni osobistym znakiem wiary, który to zazwyczaj nosi się na szyi, jak najbardziej blisko swojego serca.

srebrny krzyżyk

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to się jednak okazuje krzyżyki tego rodzaju wcale nie są noszone tylko przez osoby religijne oraz nie jedynie w formie przewieszki na łańcuszku.
Naszyjniki mające zawieszkę w kształcie niezbyt dużego krzyżyka, zazwyczaj zrobionego ze srebra, są bardzo ładną ozdobą, która to tak naprawdę przemawia nie jedynie do osób religijnych, ale również na przykład do osób interesujących się gotykiem.

Niezbędny jest Ci kompleksowy tekst (https://ebut.pl/) na ów temat? Wystarczy, że naciśniesz na podany link i na następnej stronie wyszukasz wszystkie potrzebne wątki.

Srebrny krzyżyk, poza charakterystycznym kształtem, ma możliwość posiadać tak naprawdę wszelakiego typu zdobienia i wygrawerowane postacie czy też napisy, nie wspominając już o ozdobnych kamieniach, które mają możliwość posiadać bardzo różne kształty i kolory. Takiego rodzaju srebrne krzyżyki mają możliwość w rzeczywistości być elementem nie tylko naszyjnika – niewiarygodnie często „wplatane” bywają dla przykładu w bransoletki na kostkę lub rękę lub są przy nich w formie mini zawieszki. Poza nimi mamy możliwość także odnaleźć je w formie kolczyków. Dobrze jest mieć świadomość, iż krzyżyki ze srebra ukazują się w bardzo przeróżnych postaciach, przypominając nie tylko krzyż katolicki, ale także na przykład Jerozolimski, czy też tak nazywany krzyżyk „Atlantów”.

Jak dobrze wiemy, niektóre krzyże są także „ozdobione” wizerunkiem naszego Boga, w czasie gdy inne nie mają go w ogóle albo mają inny typ ozdoby, na przykład naszego polskiego orła z koroną.