Bursztynek to tak zwana kopalna żywica, pochodząca z drzew typu iglastego, która to dobrze znana jest człowieczkowi od bardzo wielu, wielu lat. Jak się okazuje, samych odmian tego konkretnego surowca powstało w okolicy 60, choć przeciętny człowiek nie rozróżnia ich, koncentrując się na fakcie, jak on wygląda oraz najczęściej jak prezentuje się na różnego rodzaju biżuterii, wewnątrz tego na interesujących nas dziś kolczykach.

kolczyki z bursztynu

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
..
Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mogą przybierać niewiarygodnie różne kształty i posiadać przeróżne dodatki, które to uzupełniają bursztyn, bądź nawet akcentują go, wyciągając jego naturalne piękno. Tego typu biżuteria może mieć każdziutki rodzaj „rdzenia”, a więc elementu, na którym wspomniany bursztyn wraz z dodatkami jest zamieszczony.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Cieszymy się. Może zechcesz również przejrzeć kolejne frapujące informacje? Musisz tylko kliknąć na hiperłącze do artykułu i voila.

Może to być wszystko – żółte oraz białe złoto, sreberko, żelazo, metal i cokolwiek nadaje się, do wkładania do uszu. kolczyki wraz z elementami bursztynu jak to już wspomnieliśmy mogą mieć różne kształty, takiego typu jak na przykład: kwiatki, łezki, czy też kuleczki, nie wspominając już o kolczykach, typu „Handmade”, które to tworzone bywają własnoręcznie, a które to dzięki temu posiadają indywidualne wzornictwo, często niewiarygodnie bogate oraz przystosowane do nas samiutkich. Warto napomknąć, że kwoty za tego typu biżuterię są niewiarygodnie przeróżne – wszystko jest zależne od rodzaju wspomnianego rdzenia, oraz wielkości samego bursztynku.

Zwykle jednak za malutkie kolczyki rodzaju ćwieki stworzone ze sreberka, zapłacimy wewnątrz obszaru 50 złotych, jednakże jeżeli chodzi o te rodzaju „handmade” to musimy się przygotować na bardziej wysoki koszt, nawet i kilkunastu setek złotówek.
Kategorie: